Radiation – s/t

Typ: CD
Rok vydání: 2009
Label: Biosphere Productions
Délka: 33:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Slovenský old school thrash. Album, který ve mě vyvoválá dva naprosto odlišný pocity a názory. Dětinský nadšení a řvaní „jo to je vono“ až po „kurva to to nemohlo být o chlup lepší“. Nebojte se, vysvětlim to trochu víc.

Okamžitě po prvních tónech a prohlídnutí celého CD tě musí napadnout srovnat tuhle kapelu s nějakou českou thrash / hardcore smečkou. Stolen Lives, Lahar, Rapsöd nebo Radiolokátor. Nejblíž svým pojetím má tahle kapela asi k Radiolokátoru a Lahar. Hrubostí a old school zvukem.

Zvuk. Jak z prdele. Sorry, ale to tě napadne hned po prvním poslechu. Jak se dozvídám z bookletu, nahráno v nějakém domácím studiu. Výsledek tomu odpovídá. Ale zase na druhou stranu. Ta špína a syrovost se ti zaryje pod nehty a řikáš si, že na debut to má ten správnej drzej sound. Jenže. Tomuhle stylu, co drtí Radiation, by slušel rozhodně víc právě ten čistej metalovej zvuk. Např. alá první album Violator. Vychutnat si thrashový riffy, jednoduchou přímočarou rychlost thrash / black metal bicích atp. Další, co mě po druhým třetím poslechu začlo tahat za uši, byly anglický texty a styl jejich podání (frázování, výslovnost…). Zjistil jsem, že mě mnohem víc baví songy, který maj texty ve slovenštině. Je to mnohem míň křečovitější.

Tak nějak celkově mě to přijde jak kdybych doma našel kazetu s nějakým starým demem nebo živákem od Avenger nebo Amon, případně prvníma krůčkama velikánů Slayer / Sodom. Což ale může bejt u někoho důvodem k absolutnímu štěstí 🙂 Jak řikám, baví mě ta syrovost a prvoplánovost týhle nahrávky. Nic novýho nevymejšlet, hrát to rychle tvrdě a nasraně. Ale … je tam velký ale … který mě opět hází zpátky k tomu negativnímu pohledu na celou nahrávku. Takže chlapci, vím o vás a budu vás teď sledovat o to víc, protože jsem zvědavej, jak se poperete (hlavně zvukově) s případnou další nahrávkou …

Tracklist:

1. Friday Offensive

2. War Machinery

3. Zhnitý svet

4. Drunker

5. Fuck That Shit

6. Padlý voják

7. Beer and Metal

8. Outbreak of Evil (Sodom cover)