Raven´s Creed – Albion Thunder

Typ: CD
Rok vydání: 2009
Label: Doomentia Records
Délka: 29:40
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Od českýho labelu Doomentia, provozovanýho Lukášem, nelze čekat špatný věci. Tohle album je toho důkazem. Sice netradičně na CD dříve než na vinylu, ale co se dá dělat. Tím víc se budu těšit na vinyl verzi.

Tahle anglická kapela byla založená členy profláklých metal spolků Orange Goblin, Iron Monkey a Sabbat. I když tyhle 3 kapely moc neznám, tak po lehkým projetí po síti zjistíš, že na tom něco bude… precizní zvuk a profesionálně odvedená práce hehe. Po picture EP, který Lukáš vypustil začátkem roku 2009 a tak nás všechny navnadil na velkou desku, přichází plný album s názvem „Albion Thunder“. Thunder… jak výstižnej název pro celkovej sound a pocit z celý desky. Hrubej death / thrash metal, kdy se rozjetý pasáže střídaj s pomalejma brutálníma. Když se někde chytře informuješ předem, zjistíš, že spouta lidí to přirovnává k Venom nebo Hellhammer a dalším starejm black metal klasikám. Hlavně v těch středně tempejch pasážích, který se nenápadně zvrhnou do rychlejších – a rychlejší tím teď nemyslím nějakou zběsilou grind rubanici, ale rychlost je v tomhle případě podmíněná bicíma, který (asi) dvou kopákem zrychlujou jednotlivý pasáže, když celkovej rytmus v podstatě zůstává stejnej. Pardon, nejsem žádnej odborník :-))). Takže tady v kostce máme starý Venom s thrash podkladem.

Možná teď plácnu, ale zpěv mi hodně připomíná styl zpěváka z Extinction Of Mankind, jenom hudebně je to malinko jinde. Obal je naprosto luxusně provedenej digipack, jak je již dobrým zvykem u Doomentia Records. Celkem 12 songů uteče jak voda a po prvním poslechu zjistíš, že chceš ještě…

Tracklist:

1. Peace Through Superior Firepower

2. Pear Of Anguish

3. Insignia

4. Butcher Of The Whore

5. Pox Mortis

6. The Power Of Spite

7. Hail The Warbeast

8. Stand Up And Be Cunted

9. Bloodbath

10. Spy On Your Swine

11. Storm The Gates

12. Unholy Force Of Extraordinary Magnitude