Reason To Care – Dear Liv Ivy

Typ: CD
Rok vydání: 2011
Label: Damage Done
Délka: 36:52
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Dobrá muzika se pozná podle toho, že vám dokáže zatočit s emocema. Ať se bavíme o radosti, smutku, lásce, vzteku, naštvanosti, nenávisti, vzpomínkách, nadějích, zoufalosti nebo touze vzepřít se … A Reason To Care vás můžou solidně zhoupnout. Mně se do nálady bohužel trefili skoro dokonale a kdo tuhle kapelu zná, chápe proč ono „bohužel“. Vono to totiž neni nic co by vás zrovna rozveselilo nebo nakoplo k pozitivitě, záleží jen na vás, do jaké míry jim umožníte, abyste se jim poddali.

U nás už tahle partička z Německa není vůbec neznámá, ať už díky několika odehraným koncertům nebo právě téhle nahrávce, která vyšla na českém Damage Done Records, a která následuje předchozímu albu „Farewell! I am Longing For Home“ z roku 2009. RtC mastěj takovej ten, říká se „moderní hardcore“, s melancholickejma pasážema a slušnou porcí emocí. Tomu dává grády v nemalé míře zpěvák, kterej si vyřvává hlasivky z těla, až se kolikrát zdá, že mu musí každou chvilku selhat hlas, kterej se láme a to tomu dodává onen další emocionální level. Chlapík do toho jde naplno a dotváří tak dojem opravdovosti, naléhavosti a absolutní autentičnosti. Právě zde tedy lze přidat dovětek screamo. Co se tempa týče, nahrávka se povětšinou nese ve středně-rychlém, až pomalejším rytmu, takže žádný zběsilosti nečekejte. Ostatně o tomhle to tentokrát není, protože hlavní síla kapely tkví v intenzitě. A tahle vás zatlačí zpátky ke zdi a přehne vás jako papír. Rychlý pasáže tady sice jsou (hlavně v začátku), ale je jich minimum a určitě nepřevažujou četností výskytu ty pomalé. Slyšel jsem x přirovnání, ale v mejch uších to má nejblíž asi právě k More Than Life (ty pomalejší věci). Jo, jsou zde slyšet třeba i Life Long Tragedy nebo Carpathian, ale tohle mi zkrátka přijde procítěnější co do zpěvu, a tak bychom to v těchto případech museli vyvážit náladou a feelingem takovejch La Dispute a jim podobnejch kapel. Je to utahaný, je to uplakaný, ale je to výborný. Tahle nahrávka vás donutí řvát bolestí i zoufalstvím, brečet i proklínat, přemejšlet i vypnout mozek a podlehnout apatii jakožto způsobu sebeobrany vlastní potencionální existence, milovat i … no, nenávidět ne …

Reason To Care jsou ten druh muziky, kterou bych těžko doporučil bez váhání někomu, kdo zrovna balancuje na tenkym ledě, s timdle vopatrně, může to s váma solidně zamávat. A poprvé o něčem říkám, že se těším, až mě tohle album přestane tak oslovovat … intenzivní zážitek, silná deska.

Tracklist:

1. Prologue 02:09

2. Dear Liv Ivy 03:45

3. Crystals and Glass 04:06

4. Eerie Melody 02:03

5. Chronicles 03:23

6. Dreary Fall 04:25

7. Merry Go Round 03:42

8. Gold Dust 03:20

9. My Burial 04:51

10. At Sea 03:51

11. Epilogue 01:17