Social Party – Prolomit ledy

Typ: CD
Rok vydání: 2011
Label: Terrarium Combo Records
Délka: 33:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Opět čumim jako puk. Z ničeho nic (a trochu nedůvěřivě) jsem přes e-mail odklepnul, že napíšu recenzi na desku mně absolutně do té doby neznámé kapele Social Party.

CD dorazilo, pěkněj jednoduchej digipack obal, napral jsem ho do mechaniky a od tý doby tam zůstalo, pravidelně ho přehrávám a úplně stejně pravidelně vzdávám každej z desítky pokusů napsat o tomhle díle něco smysluplnýho. Až doteď. Ne že by mě z ničeho nic zákeřně napadla nějaký můza, ale nejspíš přirozeně dozrál čas a prsty se z ničeho nic míhaj po klávesnici jako divý. Takže, co tu máme dnes? Deset válů v post rock / stoner štýlu, který jsou na českou kotlinu hodně kvalitní. I když se musí jedním dechem dodat, že za posledních pár let se i u nás urodilo pár pomalejších výbornejch kapel (Tummo, Gospel Of The Future, Mother ..). U Social Party jsem se dlouho smiřoval se způsobem zpěvu. Žádnej záhrobní řev se nekoná. Tady se bude zpívat! Až se budou hory (Himaláje) zelenat. Občas si zařveme, ale převážnou část se zpívá. První poslechy jsem trpěl, zpětně můžu říct, že je to ale v pořádku. Odlišuje to tak celou kapelu od zbytku českýho pelotonu. Přirovnávat tentokrát k ničemu nebudu, ještě bych se ztrapnil. Někde na internetech jsem se dočetl, že je tohle album vlastně takový zhudebněný cestopis. Všechny vály se vztahujou ke konkrétním zemím respektive k cestovatelským zážitkům členů kapely. Pokud si tohle uvědomíte při poslechu dojde vám to při vnímání textů i hudebních motivů v jednotlivejch písničkách. Vážně jsem s produkcí týhle kapely hodně spokojenej …

Zkuste si poslechnout nějaký vály na kapelovým bandzonu, udělejte si názor sami, případně podpořte koupí CD a nenechte se zmást tím, že jde o „novou“ kapelu. Zas takový nováčci to nejsou neb mají na kontě evropský tour i slušnou řádku odehraných koncertů (samozřejmě převážně mimo okruh ortodoxních hardcore / crust akcí). Osobně jsem zvědavej i na to jak to zní naživo, protože zvukově je tahle nahrávka perfektní.

Tracklist:

1. Intro 01:08

2. Mantra 04:37

3. Skončil svět 04:28

4. Spanish Pub Rhapsody 04:48

5. Stromy 02:39

6. Stranou 04:26

7. Zlo 03:21

8. Neurození 03:02

9. Za světlem 03:37

10. Southern Comfort 02:12