Strenght Approach – All The Plans We Made Are Going To Fail

Typ: CD
Rok vydání: 2008
Label: GSR Music
Délka: 28:33
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

 

„Letos nejlepší kapela na Fluffu…“ – znělo z různejch koutů našeho vozu loni cestou z Rokycan. A myslím, že už jenom tím je řečeno docela dost. Italové Strenght Approach nejsou na pódiích v našich končinách žádnými nováčky, přesto se podle mýho názoru pořád jedná o celkem nedoceněnou kapelu.

Řím svýho času vypouštěl do arény jednoho gladiátora za druhým a Strenght Approach by se dali brát jako takový ekvivalent, přenesený do jiných časů a jiných dimenzí. Tyhle veteráni italský hardcore scény, hrající už od roku 1996, už sice pár releasů v rukávu maj, ale co se týče studiových desek, jedná se o jejich teprve druhou (tou první byla „Sick Hearts Die Young“ z roku 2004). Netřeba zmiňovat, že tou první nasadili laťku hodně vysoko… Co se změnilo? Moc toho není, kapele dalších pár let věku neubralo naprosto nic na jejich síle a energii. Pořád ten intensivní straight edge oldschool hardcore. Pořád ten mix nasranosti, energie a rychlosti na jedné a melodií na druhé straně. Vemte to nejlepší od kapel jako Sick Of It All, Gorilla Biscuits, Slapshot, Minor Threat, Kid Dynamite nebo H2O, slijte to všechno dohromady a máte Strenght Approach, který jsou často přirovnávaný k raným kapelám Revelation Records a jistě právem. Kapela si jede pořád to svoje, některý melodie a momenty se vám vrejou pod kůži ani nevíte jak, občas přijde nějaká ta stop-and-go pasáž, singalongů je zde víc než dřív a na perfektním šmrncu neubírá albu ani fakt, že se na první pohled může zdát o něco málo klidnější než předchůdce. Leč bubeník to žene pořád neúnavně vpřed a kytaristi mu nezůstávaj nic dlužný, některý riffy maj fakt grády (třeba závěr v „Every End Has a Start“, ale rozhodně by jich šlo jmenovat víc). Barva zpěvákova hlasu mi v některejch momentech trochu připomíná zpěváka z Backfire (kteří jsou mimochodem nyní u stejného labelu), byť má v kontextu k hudebnímu vyznění méně těžkotonážní polohu. Celkový sound má navíc potenciál naplnit vás optimistickou náladou a ten využívá jak to jen jde, člověk má při jeho poslouchání pocit, že věci, který dělá, mají opravdu smysl. Jediný co jsem moc nepobral jsou závěrečný skoro 4 minuty skřípání a zvuků, nevim kdo to bude v samotnym závěru ještě poslouchat a nevypne to, ale to není žádná překážka. Artwork už sice není z dílny Mika Bukowskiho (škoda!), ale to už bysme asi chtěli moc 🙂 Ještě bych doplnil, že jako host se zde objeví třeba Josh z To Kill a na youtube můžete mrknout na videoklip k titulnímu songu.

Tahle deska má zkrátka říz a nenechá vás odpočinout ani na 5 sekund. Strenght Approach jsou rozhodně jednou z nejlepších evropských hc kapel a zde to jen potvrzují. Tak snad jednoho dne přestanou být pořád tak nějak v ústraní všech těch velkejch jmen. Původně měli 24.června vystoupit na Sedmičce, kde jim měli sekundovat další dvě italské kapely Gold Kids a Lifend, ale teď už je ten koncert odevšad smazanej, tak nevim nevim…

 

Tracklist:

01. Anthem For a Wasted Generation 01:14

02. All The Plans We Made Are Going To Fail 01:36

03. The Alarm 02:08

04. Minus One 01:39

05. Forked Tongue 00:56

06. The Outsider Song 01:40

07. Far From Glory 00:42

08. In a Broken Stereo 01:58

09. It´s Not Pessimistic Just Realistic 02:17

10. Every End Has a Start 01:25

11. Die Alone 02:45

12. Just a Simple Plan 01:29

13. My Life Is a Side Project 01:50

14. We Are the Guilty 01:20

15. I´d Rather Fall On My Own Mistakes Than Have You Bring Me Down To Yours 05:34