Sugar Crash – demo

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: D.I.Y.
Délka: 11:07
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tahle kapela je živoucím důkazem toho, že v punku nijak extra nezáleží na hudebním umění, ale na tom, co pro vás ta muzika znamená, jakej k ní máte přístup, jak jí dokážete vnímat, cejtit a hlavně předávat dál. Zkrátka nemusíš bejt hudební virtuos na to, abys dělal/a dobrou muziku a dokázal/a jejím prostřednictvím naplnit nejen sebe, ale i svoje okolí. A to se Sugar Crash rozhodně daří.
Sugar Crash je mladá dívčí kapela z Drážďan a na rovinu, moc toho o ní zatim nevim, většina z vás určitě taky ne a proto jsou tyhle řádky na místě. Spíš než regulerní recenze maj sloužit jako seznámení s kapelou, která si pozornost zaslouží. Naživo jsem je viděl nedávno v Chomutově, kde vystupovali po boku dalších německejch kapel Screwed Up a Depressive State a dostali mě hned po pár sekundách hraní. Jasně, bylo znát, že nehrajou dlouho a na svoje nástroje ještě pořád koukaj trochu vykuleně (zatím!), sekaly tam dost chybek, ale mě se to strašně líbilo. Proč? Protože to co "chybělo" tady, bylo vyvážený a dohnaný zas někde jinde: bylo vidět, jak je to baví, jak to hrajou 100% od srdce (byť to zní jakkoliv klišovitě, je to prostě tak) a svojí náladu přenesly i do publika. Jednoduchý riffy, krátký songy, sloka refrén sloka refrén, Evelyn hlas spíš ve vyšších polohách a ironicky melodickej, podanej s nadhledem roztomile rozcapený intonace, žádný nasraný řvaní ani agrese. A když se do toho eště přidaj ostatní holky s backing vokálama, nemá to chybu. HC thrash punk v duchu dřívějších Common Enemy – to bylo první co mě napadlo. Jasně, Common Enemy hodně v začátcích 🙂 ale základ a náboj je stejnej. Jednoduchý, ale úderný melodie, velice dobře a šikovně postavený. Krátký refrény, který má člověk chuť okamžitě řvát s kapelou. Koukáš na ně jak hrajou a sleduješ je s úsměvem na tváři, ale nikterak škodolibym, prostě jim to věříš, jseš pozitivně naladěnej/á jako ony a upřímně jim fandíš.
Hned jak dohrály, běžel jsem pro CD (a to jsem eště nevěděl, že stojí dvacku hehe). Tohle demo obsahuje 10 zářezů a nahraný je ještě bez basačky (kterou nyní jen tak mimochodem je Luisa, zpěvačka Tangled Lines), čili jen ve třech. V papírový kapse, vypalovaný CDčko, ale koho to zajímá, jenom škoda že tady nejsou texty – ty by mě celkem zajímaly. Název "Sugar Crash" si vzaly podle vychytaný flashový hry z internetu, kterou si můžeš zahrát tady – doporučuju 🙂 Soudě podle fotek občas vystupujou i převlečený za tu krabici s ručičkama, co má bejt asi cukrová kostka. Hned první vál "Empty Head" je totální bomba a jak si pamatuju ten koncert, řekl bych že na demu ještě ty nej vály chyběj, snad se jich dočkáme na ňáký další nahrávce.
Sugar Crash si mě prostě okamžitě získaly, jednoduše svojí opravdovostí. Hrajou to s láskou a na výsledku je to znát. Prostě maj takovou tu ryzost, která spoustě kapelám chybí, byť jsou daleko vyhranější. A co se týče hudebních nápadů, má tahle kapela slušnej potenciál… Až jim někdy vyjde koncert ve tvym okolí, rozhodně si nenech ujít, osobně je vřele doporučuju.