Tinner – You Wanted the Best, You Got the Worst

Typ: CD
Rok vydání: 2008
Label: SMYT Records
Délka: 09:23
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Finové Tinner vydávaj svoje druhé CD EP na stejném labelu jako to první. A kdybych o nich nevěděl, že je to partička s velkým smyslem pro recesi a humor, obal tohohle alba by mě asi mírně vyděsil. Ale nebojte, děcka, nejedná se o žádnej black metal ani grindcore (jak by se podle něj mohlo zdát) – tohle je poctivej crustovej HC punk podle vzoru švédskejch mangelů.

Název alba „Chtěli jste to nejlepší … dostali jste to nejhorší“ v tomto případě zrovna nesedí, protože Tinner nehrajou vůbec špatně. Jestli vám jejich název nic neříká, víc se o nich dozvíte v recenzi na jejich debutové EP, je zbytečný to všechno opakovat podruhý. Nicméně jo, byl jsem dost zvědavej, jak se s tim kluci za ten rok poperou, protože jejich zmiňovanej debut dopadl velmi dobře. Co se tedy změnilo? Tak především je tentokrát lepší zvuk. Další citelnou změnou je zpěv, kterej (přestože ho má na svědomí pořád ten samej chlapík) je nyní o poznání hrubší a není tak úsměvnej jako v případě první nahrávky. Výsledek je takovej, že Tinner berete víc vážně, což k týhle muzice přeci jen sedí o dost víc. Co naopak zůstalo stejný, je složení kapely – čili pořád ve třech a bez basy. Naopak kytara zůstává i nadále místama zdvojená, což skladbám dost prospívá. Řeč čísel pak hovoří jasně: 12 fláků na necelejch 10 minutách. Výsledkem jsou krátký rychlopalebný vypalovačky, který sypou jedna za druhou. Z oněch 12 zářezů je 7 novejch a natočenejch ve studiu, zbývajících 5 (všechny z prvního CD EP, vč. coveru Anti-Cimex) jsou pak živáky nahraný na Obscene Extreme Festivalu 2007.

Tinner jsou zde (oproti předchozímu počinu) o něco míň ranější Victims a něco víc HC punk. Škoda jenom, že se pořád nepoučili a do bookletu zařadili texty zase jen ve švédštině. Snad už příště budem rozumět, o čem to vlastně řvou. Jinak dobrý!

 

Tracklist:

01. Mer indie än du 00:42

02. Retuschera mig 00:57

03. Ditt brudband suger 00:46

04. Ta din kepsmetal och dra at helvete 00:47

05. Ga och ta bort dig 01:11

06. Ursäkta var är rännstenen? 00:37

07. Bränn baskern 01:01

08. Dödainchef (live) 00:58

09. Far man ta crusthunden med sig in i himlen? (live) 00:49

10. Snedtänd - igen (live) 00:22

11. Koks i lasten (live) 00:15

12. Heroindöd (live) 00:55