V/A – Blood Sweet And Ten Years

Typ: CD
Rok vydání: 2004
Label: Trustkill Records
Délka: 71:30
Autor: Semai
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Kompilaci „svých“ kapel k 10. výročí vzniku vydal label Trustkill Records. Najdeme na ní 18 věcí od 10 kapel, vydávajících právě u Trustkill Rec. Chybí mi zde ale například kapela Terror, které u TR vyšla deska „One With The Underdogs“ a na kompilaci jí neuslyšíme. Snad příště. Jedna z věcí, která mě na tomto CD zklamala, je booklet. Úvodní obrázek je sice super, ale tím to bohužel končí. Uvnitř najdeme playlist celé kompilace; kapelu – název skladby; album, na kterém byla vydána; objednací kód Trustkillu a webovou adresu kapely. Je to sice plně dostačující, ale má zhýčkaná dušička čekala krapet víc. Další (a nejspíš poslední) chybou se mi zdá nejednotnost zvuku. Asi není v lidských silách nahrát od každé kapely 2 skladby znovu, ale vybrat z jednotlivých alb „nejlepší“ věci a prsknout je na „nové“ CD s novou nálepkou, bez jakékoliv změny anebo souladu zvuku… Asi jsem opravdu moc náročný.

Kompilaci začne kapela Eighteen Visions se skladbou „Waiting For The Heavens“, věc s názvem „Vanity“ najdeme pod číslem 13. Eighteen Visions hrají příjemný metal/HC se snad chvílema až moc dlouhými melo pasážemi. „Vanity“ se mě osobně líbí asi stokrát víc. Jako druhou věc můžeme slyšet americké Walls Of Jericho s Candace Kucsulain v čele. Ta se se svým zpěvem dvakrát nemazlí a věc „Little Piece Of Me“ patří k nejlepším na celé kompilaci. Walls Of Jericho zde mají jen tento song a podle mě je to docela škoda. Jako třetí a dvanáctá je kapela Arms Bend Back se skladbami „The Arms Of Automation“ a „Gary Gilmore´s Eyes“. ABB hrají melodický emo HC se vším všudy.  „Gary Gilmore´s Eyes“ mi zpěvem hrozně připomíná Funeral For A Friend, takže jejich fanouškům se toto bude určitě líbit. Pro čtvrtou a čtrnáctou skladbu byla vybrána kapela Throwdown. Tyhle 4 týpci z Orange County hrajou úžasně nasranej hardcore. Od začátku do konce neuvěřitelně energická muzika, na můj vkus docela lopatoidní, ale pro odreagování od emometalu to je super. „You Can´t Kill Integrity“ (4) a obzvláště „Forever“ (14) se opravdu povedly! Most Precious Blood. Kapela, která prezentuje svůj HC/metal pod pátou a sedmnáctou věcí. Výborné rychlé mosh pasáže občas vystrídané melodickými linkami. Nádhera. Už se docela těším, až uslyším celé CD.

Jako šestí a jedenáctí se představí Poison The Well. Tato legenda emo/metalu jednoznačně vede v hlasování přímo na stránkách Trustkill Records. Těm, kteří je neznají, nezbývá než doporučit kterékoliv z jejich 3 CD. Zde se prezentují skladbami „Pieces Of You In Me“ a „Slice Paper Wrists“. U této písně mi pasáž s textem ´I remember the day, the Sun went out…´ nápadně připomíná Boy Sets Fire. Že by náhoda? 🙂 Po nich následuje kapela, kterou jsem až do této chvíle neznal. Je z Kalifornie a jmenuje se Bleeding Through. Jejich naprosto perfektní metal má v sobě prvky jak ema, tak doomu, našly by se i heavy metalová sóla. To vše za doprovodu elektrických kláves a úžasné dvojšlapky. „On Wings of Lead“ a hlavně „Love Lost In A Hale Of Gunfire“ jsou pro mě dvě nejlepší věci z celé kompilace! Osmou a poslední – osmnáctou skladbu má na starosti kapela z New Jersey – Nora. Hardcore se vším všudy, sympatický ukřičený zpěv mezi temnou a vesměs pomalejší sólovou kytarou pěkně vyniká. Skladby „I Should´ve Sent Flowers“ a „Nobody Takes Picture Of The Drummer“ mě ale po poslechu Bleeding Through přijdou spíš odpočinkové. Devátou a patnáctou mají na starosti Hopesfall. Tyto emo/HC legendy mám hodně rád a každý, kdo poslouchá melodické emo musí být z Hopesfall nadšen. Obě skladby najdeme na albu „The Satellite Years“. Jako desátou skladbu uslyšíme „11. th Street“ od kapely Open Hand. Opět melodické emo, které by se mělo líbit všem. Album „The Dream“, na kterém právě „11. th Street“ vyšla jsem slyšel několikrát a musím přiznat, že právě tato věc mi na něm přijde jako nejlepší.

Celou kompilaci si můžete objednat na internetových stránkách Trustkill Records za sympatické 4 USD. Řekl bych, že to je super cena. Závěrem bych chtěl napsat, že ať už tahle recenze vyzní jakkoliv kriticky, album určitě stojí za poslech. Trustkill patří mezi mé oblíbené labely a díky této kompilaci jsem poznal několik nových kapel, které určitě za poznání stály.

Tracklist:

01. Eighteen Visions - Waiting For The Heavens

02. Walls Of Jericho - A Little Piece Of Me

03. ArmsBendBack - The Arms Of Automation

04. Throwdown - You Can't Kill Integrity

05. Most Precious Blood - Your Picture Hung Itself

06. Poison The Well - Pieces Of You In Me

07. Bleeding Through - On Wings Of Lead

08. NORA - I Should've Sent Flowers

09. Hopesfall - The Bending

10. Open Hand - 11th Street

11. Poison The Well - Slice Paper Wrists

12. ArmsBendBack - Gary Gilmore's Eyes

13. Eighteen Visions - Vanity

14. Throwdown - Forever

15. Hopesfall - Decoys Like Curves

16. Bleeding Through - Love Lost In A Hail Of Gunfire

17. Most Precious Blood - The Great Red Shift

18. NORA - Nobody Takes Pictures Of The Drummer