V/A – Dirty Faces volume 1
Německej label Dirty Faces funguje už od roku 1996 a todle je jeho první oficiální promo kompilačka. Ta sice vyšla už na přelomu roku 2002 a 2003, ale kapely na ní jsou pořád aktuální. A zde najdete ukázky z jejich prvních dvaceti vydanejch CDs a LPs. K tomu všemu dělá výbornýho průvodce opravdu „majstoštyk“ booklet, jež na svejch dvanácti stránkách stručně popíše historie všech 18cti zúčastněnejch kapel (a to jak v němčině, tak v angličtině) a samozřejmě vám i ukáže obaly všech elpíček či cédéček, ze kterejch jsou jednotlivý fláky pořízený.
A teď už k samotnýmu obsahu: CD obsahuje 25 válů od 18cti kapel a zahajujou ho NY Rel-X. Hned druhej vál mi udělal dost radost, páč to je song „All Alone“ od Antidote, kterej se objevil na splitku právě se zmiňovanou první kapelou a vzhledem k tomu, že to splitko nemám, je to pro mě song novej 🙂 Vůbec tydle holanďani maj na kompilačce největší zastoupení (se svejma 4 songama), následujou je District se třema a pak NY Rel-X a bohužel i Die Kassierer se dvěma. Další mojí srdcovou záležitostí jsou zde Agrotoxico ze Sao Paula, který tady představěj starší vál „Caos 1998“ z jejich stejnojmennýho debutu. Ono vůbec Brazílií se to tady jenom hemží, ať se jedná o nedávno rozpadnuvší se Blind Pigs s jejich klipovym songem „Conformismo E Resistencia“, o bandy Colera a Callibre 12 (který vyšli na tributu kultovním Olho Seco, kde zahráli cover jejich válu u nás spíš známým jako Peklo od Telexu) nebo právě oni Olho Seco.
Ale kompilačka nezahrnuje jenom jihoamerickej zběsilej punk, na svý si přijdou i příznivci reggae a ska, ať už v podobě songů od německejch Alpha Boy School nebo londýnskejch P.A.I.N. Pomalu se dostáváme do druhý půlky, kde se objevujou třeba matadoři Foreign Legion s říkankovym válem „There Ain´t No Punks“, nebo Daily Terror, který mě s písní „Knüppeldicke Intoleranz“ vyloženě zklamali. Když už jsme u toho, druhá půlka kompilace je oproti první určitě citelně slabší, často se zvrhává spíš v utahanou německou pop-street punkrock školu, nebo jak to nazvat. V Německu tolik oblíbenou, u mě přesně naopak. Ale podle chuti … Kromě francouzskejch PKRK zahrajou ještě Marionetz a Die Wut, vyloženou úchylárnou jsou pak Kassierer se svejma ožraleckejma pokusama v podobě „Sing Sing UFO“ a „Bochumer Asseln“. Upřímně řečeno, pakliže by bylo hudební úchyláctví postižitelný zákonem, vsadim svou kšiltovku, že by Kassierer spolu s Maxim Turbulenc bojovali o to kdo dřív dostane elektrický křeslo. Závěr se úspěšně snažej zachránit se svou ska-punkrock-clockwork písní „Safety Pins On Television“ německý Public Toys.
Čili dvě rozdílný poloviny jednoho promo CD labelu Dirty Faces, díky němuž si uděláte dobrej obrázek o jeho rylísech, což za 5 euro neni vůbec špatný. Pak už budete kupovat jistotu. A když už nic, určitě tady najdete aspoň fláky, který Vás určitě zaujmou.
...