V/A – Punk Storm Over Venezuela

Typ: CD
Rok vydání: 2004
Label: Rage Dischords
Délka: 70:06
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Musim se přiznat, že si nevybavuju snad žádnou venezuelskou kapelu, kterou bych před poslechem týdle kompilačky znal. Smutné. Tohle CD-R Vám představí středoamerickejch kapel z Venezuely rovnou 30, a určitě si tam svý favority najde každej, protože rozličnost stylů je úměrná tomu, že se Vám výběrovka snaží představit průřez tvorbou kapel z nám tak vzdálené země. Uslyšíte zde kapely hrající ska, pogopunk, melopunk, streetpunk, hardcore, oi! a buhví co ještě. Jak už bejvá u některejch kompilací zvykem, liší se i kvalita zvuku – čímž nechci říct, že by byly některý vály špatně nahraný, ale že nahrávky jsou zaznamenaný jak z koncertů, garáží (tyto dvě skupiny tvořej menšinu), tak z profesionálních nahrávacích studií.

Výběrovku zahajujou 9MM, který ve mě dle názvu evokovali spíš představu ňáký brutality, ale chyba lávky – jde o svižně zahranej skapunk. Po nich přichází GENOMA, jejichž refrén mi silně připomíná Los Fastidios (ono vůbec v první půlce mi tam pár kapel zní jako klasickej italskej streetpunk) a následně potom MAS QUEJAS s válem Fuck MTV Punks – první z bandiček, který řadim do kategorie americkýho pogopunku (stejně jako třeba R.P.H. nebo LA REVUELTA v druhý části kompilace). K výraznějším kapelám určitě patřej B.O.D. se svou písní Marco, po nichž nastupujou DISCORGIA GLOBAL (jo zní to brazilsky, ale muset škatulkovat, jejich tvorbu bych soudě podle válu Problematico stylově šoupnul ke španělskejm bandám, produkujícím agresivní Oi!). Takhle bych mohl pokračovat (skoro) do nekonečna, takže zmínim jen pár dalších kapel – např. Chupunk, 10MC, 7 Bazalos, Ironico, Vigilant Sucks, Q33, Flat 72, Uso Y Abuso nebo No Habra Futuro – jak řikám, výčet stylů je hodně rozmanitej a vybere si každej – snad až na zarputilý crustery nebo grindcorovce 🙂 Atmosféře kompilačky určitě nemalou měrou přispívá venezuelskej úřední jazyk španělština, kterou (snad až na 2-3 kapely zpívající anglicky) zpívá drtivá většina zúčastněnejch kapel.

Co říct závěrem … jedná se o dobrou výběrovku, která Vám jistě doplní mezery ve znalostech, navíc za super cenu 80,- korun. U srdce Vás navíc může hřát, že 10 korun z toho putuje jako benefit na freezin Move Your Ass a 30,- kč na Food Not Bombs Liberec. Objednávat můžete na stránkách www.ragedischords.tk nebo přímo na e-mailové adrese kovi@ragedis.net.

Tracklist:

01. 9MM - Sin Ti

02. Genoma - Forever

03. Mas Quejas - Fuck MTV Punks

04. Chupunk - Ni Tiempo

05. Descarriados - Libertad

06- Reciclaje - Hasta El Final

07. 10MC - Pasando

08. Druppies - Animales

09. Via De Escape - Algo Que Decir

10. B.O.D. - Marco

11. Discorgia Global - Problematico

12. 7 Balazos - Pervertido

13. C-4 - Asi Yo

14. Nada - Rayasos Verdes

15. Chupi Chupi Sucks - Realidad

16. Ironico - Siempre Lo Mismo

17. Vigilant Sucks - El Ultimo Beso

18. Gladys Cordero - Ya No Puedes

19. Acustica - Insomnio

20. R.P.H. - Libertad

21. Q33 - Asesino

22. Cricket 27 - The Shadow

23. Guarapo 69 - A Ti

24. La Revuelta - Anti Voto

25. Flat 72 - Bonded

26. Underfog - Shadow Warrior

27. Uso Y Abuso - Pioneros

28. No Habra Futuro - Unanse

29. Basura Digital - Homofobia

30. G.P.R. - WC (Gabber Garage Mix)