V/A – Punx Unite: Leaders Of Today

Typ: CD
Rok vydání: 2005
Label: SideOneDummy
Délka: 73:20
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Kapely na týhle kompilaci jsou přesně tím typem kapel, který se snažej udržet ten skutečnej punk naživu. Ignorováni hudebním průmyslem a nenáviděni mainstreamem. My jsme ti, kteří nasednou do dodávky a vyjedou na turné. Ti, kteří žijou pro muziku, kterou hrajou jednoduše proto, že jí tolik milujou. Ti, kteří začínali ve sklepích a ti, kteří tam jsou stále. Nejsme krasavci, nejsme žádnej podfuk, my máme svou vlastní hudbu. A máme jí na celej život.

To jsou jedny ze slov, který si můžete přečíst v bookletu týhle kompilačky. Ta obsahuje 32 fláků od stejnýho počtu kapel a už z toho úvodu si můžete domyslet, že stylově se budou všechny dost podobat. Všechny pocházej z USA a všechny valej přímočarej rychlej punk bez jakýkoliv zbytečný vomáčky kolem. Tudíž popisovat jednu po druhý je absolutní blbost, nejvýstižnější bude vypsat jaký tam jsou a obrázek už si uděláte sami, takže tracklist si můžete přečíst na konci. Leaders Of Today je už v pořadí třetí díl série PUNX UNITE a jednoznačne zatím ten nejlepší. Najdete tady jak kapely známý a v punkovym světě s neochvějnym postavením (The Casualties, The Virus, A Global Threat, The Unseen, The Forgotten, atd.), tak kapely míň známý – o to víc ale můžou překvapit. A vsaďte boty na to, že překvapěj. Mě osobně hodně potěšila skutečnost, že jsem si konečně poslech kapely, jejichž názvy jsem už milionkrát někde četl nebo o nich slyšel, ale nikdy jsem ještě neslyšel je samotný, což mi tadle kompilačka umožnila. Zároveň jsem tady poznal kapely nový, který jednoznačně předčili mý očekávání (za všechny můžu říct třeba State Control nebo Chaotic Alliance, který tady zněj dost jako starý Global Threat) – ale těžko vyjmenovávat konkrétně, protože bych vlastně mohl napsat kteroukoliv jinou. A to nemluvim o tom, že řada kapel (včetně těch největších), vám zde nabídne zatím nevydaný songy. Příjemnym osvěžením jsou tady navíc kapely s ženskym zpěvem (The Voids, The Abuse nebo Homewrekers, který jsou dokonce 100% female), ale vona ta potřeba osvěžit se nebude tak horká, protože slabší vály jsem tady fakt nenašel a už vůbec žádný, který bych při dalších přehráních CD přeskakoval.

V jednoduchym bookletu si můžete prohlídnout barevný fotky všech zúčastněnejch kapel a samozřejmě jsou tam uvedený i kontakty na ně (ať už poštovní nebo internetový). Takže pakliže máte rychlej punk rádi, určitě si tady najdete nejednu kapelu, po níž se začnete hodně rychle shánět. A přestože hodně velká část kompilaček neni bohužel nic moc (přestože jsou na nich dobrý kapely), toho se u týdle bát nemusíte – je to bez debat jedna z nejlepších, který jsem slyšel.

Tracklist:

01. The Casualties - Rebel

02. Street Brats - Mind Control

03. Damage Case - Red Alert

04. Lab Rats - That´s Not Real Music

05. The Briggs - Song For Us

06. Frontline Attack - Onward To Chaos

07. The Unseen - We Are All That We Have

08. Clit45 - Can´t Stop the Bleeding

09. The Virus - Follow

10. Raid - The Media

11. The Homewrekers - Tomorrow Never Comes

12. Krum Bums - Cease Fire

13. Cranked Up - Deal With It

14. The Voids - Bad Dreams

15. The Forgotten - Never Accepted

16. Cheap Sex - Water Runs Dry

17. Zombie Vandals - Youth of the Night

18. The Abiotx - Parasite

19. Toxic Narcotic - People Want to Kill Each Other

20. Complete Control - Reaction

21. Monster Squad - Death and Destruction

22. 86´D - Johnny Ain´t Coming Home

23. State Control - Nothing For the Future

24. The Abuse - No Tomorrow

25. The Escaped - City of Pain

26. Chaotic Alliance - Breaking the Silence

27. The Hypodermix - Nothing For You

28. Drastic Actions - Fuck You

29. A Global Threat - Cardinal Sin

30. Total Annihilation - Hasta la Victoria Siempre

31. Wednesday Night Heroes - Music For the People

32. The Residuals - Prisoner