V Době Moru – 1330 – 2015

Typ: CD
Rok vydání: 2016
Label: DIY
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Po dlouhých šesti letech od poslední hlukové stopy jsou V Době Moru zpátky v plné síle se svojí nahrávkou „1330-2015“. Vyšlo na CD a obsahuje 10 songů. Kapela vznikla přetransformováním z Reakce Na Změnu na V Době Moru cca v roce 2008. Brněnská podzemní scéna je prostě živej a nestálej organismus. A to je samozřejmě dobrá zpráva!

A opět jde o nahrávku, se kterou bojuju už několik měsíců. Za tu dobu jsem to CD slyšel asi stokrát. V autě, v kompu, v telefonu při běhání, takže ji znám od začátku do konce tak dobře jako trasy, při kterejch ji poslouchám. Možná spousta z vás má tuhle brněnskou partu zafixovanou jako crust / metal nebo crust / death smečku. Já to taky tak do téhle nahrávky měl. Proto pro mě bylo celkem překvapení co se po úvodním intru z repráků na mě spustilo. Velkým plusem je volba studia a výsledný zvuk, který má koule. Nahráno v Hellsoundu. Což je pro mě osobně ještě spolu s Davosem ve Vyškově zárukou nadprůměrné nahrávky. Hudebně jde o brutální mix grindu s crustem, přičemž toho grindu je nepoměrně víc než crustu. Hrubej murmur a sypačkové pasáže na téhle nahrávce vládnou. Murmur i ječák se budou jevit na první poslech jako klasické nesrozumitelné huhlání, ale při dalších posleších zjistíte, že vše se dá snadno sledovat a porozumět všemu s bookletem s textama v ruce. Samozřejmě se najde i prostor pro zajímavé riffy, vyhrávky a pomalé „melodické“ pasáže. Ale přece jenom finální verdikt zní jednoznačně – grind jak noha. Těžko k něčemu přirovnávat. Možná kdybyste vzali kotlík a do něj hodili Extreme Noise Terror, Disrupt, Terrorizer a smíchali s Napalm Death? Nevypadá to úplně jako špatnej mix co?

Album vyšlo jako CD a kapela si ho vydala sama s pomocí Lecter Music Agency. K dostání je přes kontakty na jejich bandzone profilu. Viz link v odkazu u popisu recenze.

Tracklist:

1. Intro

2. Olympiáda výmluv

3. Černé zlato

4. Hřebíky do rakve

5. Nevděční

6. Obchod s bílým masem

7. Přání davu

8. Neukojitelná touha

9. Vzestup technokracie

10. Zapomenout