Vicious Circle – Born Yesterday

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: Circleworks Records
Délka: 22:44
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tohle je něco trošku jinýho, než co si běžně pouštim a proto bylo nutný přeladit na trochu jinou frekvenci, což si nejsem jistej, zda se mi tak úplně podařilo. Vicious Circle si možná ještě pamatuješ z jejich lednovýho vystoupení v Praze na Sedmičce, kde zahráli po boku Street Machine.

Tyhle veteráni australský scény mučej svoje nástroje už od roku 1983, byť se jim do toho už vměstnalo několik pauziček nebo odmlk. Za sebou maj řadu releasů, z nichž bych zmínil třeba splitko s Youth Brigade z roku 1986. Jejich snad úplně první demo z roku 1983 si můžeš stáhnout na webu http://demogatedrive.blogspot.com, kterej se zabejvá australskejma kapelama. Sami se hrdě hlásej k čerpání z odkazů kapel jako Agnostic Front, G.B.H., Misfits, UK Subs, Rose Tattoo, Slayer, Suicidal Tendencies nebo AC/DC, v současnosti navíc nakopnutý víc HC metalovým zvukem. Orientovat se v takovym širokym záběru ale není zrovna snadný, proto spíš napíšu, že zněj jako mix Agnostic Front, Madball a Biohazard, ale s těžkotonážním a buldozerovym soundem alá Suicidal Tendencies nebo starý Pro-Pain. Ovlivěný evidentně jsou i thrash metalem a heavy metalem druhý poloviny 80.let.

Jejich zatím poslední CD z loňskýho roku obsahuje 8 válů a vydali si jej sami na svém labelu. Všech 8 zářezů si je podobnejch jako vejce vejci a co uslyšíš v úvodní půl minutě, to tě čeká i po zbytek alba. Já osobně dávám přednost živelnější a živější muzice, ale každej to máme hozený jinam a hodně lidí ulítává právě na tomhle, takže proč ne. Každopádně v nejbližších týdnech by Vicious Circle měli znovu naklusat do studia a nahrát svoje další album. K 25.výročí existence se znovu chystaj do Evropy, takže jestli valíš tenhle typ muziky, buď ve střehu, určitě zajedou znova i k nám.

Tracklist:

1 Drive The Spike 2:38

2 Born Yesterday 2:20

3 Destroy Convenction 3:18

4 Social Harvest 2:46

5 Honour Code 2:55

6 Death March Evolution 2:32

7 Reconnect 3:39

8 Omega 2:43