Violator – Chemical Assault

Typ: CD
Rok vydání: 2006
Label: Earache Records
Délka: 37:12
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Post-apokalyptická kresba města, proměněnýho v ruiny, po nukleárním útoku. V zapadlý uličce se na zemi vedle kontejneru, v odpadkách, válí kikslej thrasher, po kterým se v šeru stínů sápou zmutovaný postavy, a po zemi se roztejká „jakási zelená kapalina“, unikající z barelu označenýho znakem „biohazard“… Co víc chtít jako první vjem objevení CD thrashový kapely??? Jo, už ten obal má styl jak hovado. A nejen ten…

Otevírám pakl a z něj se na mě křeněj dlouhovlasý kudrnatý máničky v modrejch džískách, kompletně posetejch nášivkama jejich oblíbenejch kapel. Pozdějc zjišťuju, že všichni maj v kolonce „datum narození“ napsanej rok 1985 – o to víc vzrůstá můj úžas, co tyhle typani dokážou v tomhle věku zahrát za šílenosti – fakt neskutečný! Člověk by řek, že hrajou aspoň 20 let… Pravda je ale taková, že Violator hraje od roku 2002, kdy fungoval ve čtyřčlenné sestavě. Koncem 2005 od nich ale odchází kytarista Juan Leda, aby se mohl věnovat studiu v Argentině (mimochodem jeho rozlučkový koncert probíhá za supportu finských Forca Macabra), a kapela funguje nějaký čas ve třech. A v téhle sestavě vzniká i debutové album „Chemical Assault“ (kromě něj maj na triku ještě splitko s brazilcema Bywar (2005), EP „Violent mosh“ (2004) a demo „Killer instinct“ (2002) + účasti na pár kompilačkách a DVD brazilských kapel „Da Tribo“). Až po jeho nahrání se přidává druhý kytarista Marcio Cambito, kterej přináší ještě větší zrychlení a bujarejší šílenost na koncertech. Snad všechny brazilský kapely co znám jsou pořádný nářezy a teď si představte, že ještě navíc hrajou thrash se vzorem v kapelách jako Kreator, Testament, Anthrax, Slayer, Nuclear Assault, Celtic Frost, Voivod, Sepultura nebo D.R.I. – správně, je to palba jako prase. A jestli myslíte na něco ve stylu Municipal Waste, jste na správný adrese, byť Violator jsou o špětku víc metal a o něco míň hardcore. Ale zpátky k tomuhle albu, které bylo propagováno sloganem „Žádné nové vlivy a už vůbec žádné trendy – jenom oldschool thrash metal a nic víc!!!“. Sedí to. 10 paleb v neskutečnym tempu, který rychlostně polevuje jen sporadicky. Co tam předvádí kytara je masakr. Bubeník, pro kterýho je výraz „zvolnit“ asi tabu (nebo minimálně sprostý slovo). Do toho občasný sborový výkřiky a nátěr, nátěr, nátěr. Jeden vál („Ordered to Thrash“) je čiště instrumentální, bez zpěvu (nepočítáme-li sborovej výkřik „Treš!“ zhruba v půlce skladby), ale není to žádná vada na kráse. Texty jsou v angličtině, ten k závěrečný palbě „After Nuclear Devastation“ je inspirovanej filmem „Šílený Max 2“, což jsou pro mě osobně další body navíc. Booklet je udělanej fakt mňamózně a je radost se s ním tulit a mazlit. Rozhodně jeden z nejlepších, co jsem viděl, svou grafikou mě dost připomíná vychytaný booklety z dílny Punkcore Records, ale tenhle je promakanej ještě víc do detajlů. Danke šén.

Takhle našlapaně znít debutový album, to se fakt nevidí. A je s neskutečným podivem, jak partička tří mladejch „zobáků“ ukazuje spoustě dnešních kapel, jak se má hrát thrash! V současnosti se Violator nacházej ve studiu, kde nahrávaj 6 skladeb (z toho jeden cover od Executer) pro nové EP „Annihilation Process“ + další dva (jeden novej a cover songu „Nausea“ od Heresy) na split s brazilcema Bandanos. Tohle je muzika pro punks, hc kids i metloše!

Tracklist:

01. Atomic Nightmare 03:39

02. U.F.T. 03:38

03. Destined To Die 04:40

04. Addicted To Mosh 03:25

05. Brainwash Possesion 03:35

06. Ordered To Thrash 02:54

07. Toxic Death 03:32

08. Lethal Injection 03:12

09. The Plague Returns 03:34

10. After Nuclear Devastation 05:00