Agnostic Front – Live At CBGB

Typ: DVD
Rok vydání: 2006
Label: Nuclear Blast
Délka: 81:00
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tuhle recenzi jsem se rozhodl pojmout jako čistě recenzi DVD, přestože to vyšlo v paklu společně s hudebním CD. To ale obsahuje prakticky totožnej záznam z téhož koncertu (pravda, ještě navíc obohacenej o 2 songy z poslední desky Another Voice) a psát recenzi na živák Agnostic Front je podle mě nošením dříví do lesa.

Takže i tato neoddiskutovatelná legenda NY hardcore se po 25 letech existence konečně dočkala svýho DVD. Už před několika měsíci se Roger Miret vyjádřil, že chtěj udělat jedině takový DVD, který by zachytilo perspektivu z řad fanoušků, resp. aby jste si při jeho shlídnutí opravdu přišli jako na koncertě Agnostic Front. V rámci možností se to určitě podařilo. Dobrym dojmem působí už interaktivní hlavní menu, udělaný ve stylu obalu DVD, ve kterym si kromě bonusů vyberete spustit buď celej koncert nebo jen po jeho jednotlivých částech, resp. válech. Koncert byl natočenej 11.7.2004 (kde jinde než v newyorskym klubu CBGB´s) a nabídne celkem 19 fláků, natočenejch profesionálně na 5 kamer. Formát obrazu je 4:3 a co se týče zvukové stopy, tak máte k dispozici nejen klasický stereo 2.0, ale při volbě 5.1 plně využijete i vaše domácí kino, čimž asi moc nepotěšíte sousedy. A co vám o tom koncertu budu vykládat, legendární kapela hraje v legendárním klubu, kterej navíc leží na jejich domácí půdě, kde to všechno vzniklo a kde to zapustilo svý kořeny. A jsou to jatka. Koncert je jeden velkej chaos, těla lítaj vzduchem, na kapelu není místama skoro vidět a lidi ve přední linii si očividně prožídaj slušný peklo, když se na ně zeshora, zezadu a vlastně i zepředu valej další zpocený těla. Atmosféra je na 100% a věřim, že Roger a jeho boys jsou s výsledkem určitě spokojený, protože tady ukazujou světu jak má vypadat hardcore koncert. Žádný umělotinky a falešný grimasy – tady to lítá a vidíte, že to jde fakt od srdce a ty lidi to neberou jako ňákou debilní masku a (koneckonců) je z toho cejtit ten vzájemnej respekt. Mamutí podíl na zachycení atmosféry má samozřejmě ozvučení – taktéž skvělá práce, v Atomic Recording Company se celkem vytáhli (mimochodem se zvukem vypomáhal i Matt Henderson, známej jak z Agnostic Front tak z Madball). Celková délka koncertu je 53 minut.

Co se týče bonusovýho materiálu, tak ten skýtá hlavně dokument Behind The Voice, kterej vás během 22 minut provede skrze rozhovory se všema současnejma členama Agnostic Front a raritníma záběrama. Ve Vinnie´s Nail nás Stigma vezme do backstage, aby vám ukázal své 30 let budované dílo a v druhé půlce ho již v podroušeném stavu zničil 🙂 Závěr tvoří tradiční fotogalerie, která je ale o něco zajímavější, než ty na který jsme standartně zvyklí. Provede vás nejen fotkama kapely, z koncertu, ze zvukovky, z backstage, fotkama kérek, fotkama z prostoru před klubem, ale podíváte se i do útrob CBGB´s, což je podle mě zejména pro našince celkem poutavý – no řekněte, kolik z vás má tušení, jak to vypadá v CBGB´s na hajzlech? 🙂 – celkem 3 a půl minuty.

S čím si Agnostic Front, resp. v Nuclear Blast mohli trochu víc pohrát, je booklet. Na DVD, mapujícím historii jedný z nejdůležitějších kapel této scény, je celkem odfláknutej. Jeho stylový zpracování je sice pěkný, ale ubohá jedna stránka se základníma informacema o tomto CD / DVD mi zkrátka přijde málo. Pakliže tedy nepočítám přiloženej tučnej složenej reklamní leták na další tituly Nuclear Blast, čili samej metal. Hm. Jinak ale DVD snad není co vytknout (no leda opět absence videoklipů, který Agnostic Front maj, proč nejsou tady?) a kdo z vás má AF rád, ten si jej pořídí ať tady píšu co chci 🙂

 

Tracklist:

1. Eliminator

2. New Jack

3. Victim In Pain

4. Your Mistake

5. Blind Justice

6. Last Warning

7. Strenght

8. Crucified

9. All Is Not Forgotten

10. Peace

11. One Voice

12. Over The Edge

13. Friend Or Foe

14. Gotta Go

15. Riot Riot Upstart

16. Police State

17. Undertow

18. Public Assistance

19. Anthem

20. So Pure To Me (pouze na CD)

21. Take Me Back (pouze na CD)