Anti-Flag – Death Of A Nation

Typ: DVD
Rok vydání: 2004
Label: A-F Record
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Přes logo A-F Records se probojujete k interaktivnímu menu s protiamerickou protiválečnou tématikou, kde si vyberete z následujících možností: živej koncert, bonusy a propaganda. Živej koncert znamená 23 válů točenejch na různejch místech americkýho turné (Philadelphia, Detroit, Cincinnati, Providence, Pittsburgh, Cleveland, atd.) z přelomu roku 2003 a 2004, se zvukem Dolby Digital a s perfektním obrazem, točenym z různejch úhlů a několika kamer. Kluci nám naservírujou porci fláků snad ze všech jejich alb + (alespoň pro mě) novou Fuck The Flag, která pokud si dobře pamatuju zatim na žádnym jejich albu neni. Akorát mě trochu mrzelo, že tam neni moje hodně oblíbená Fuck Police Brutality, která se mi líbí jako jedna z nejvíc. Ale jinak jsou tam snad všechny ´hlavní´ vály, takže na svý si určitě přijdete. Z vystoupení je vidět, že Anti-Flag hrajou hudbu od srdce (ať to zní jakkoliv klišovitě), dávaj do toho spoustu energie a hlavně! prostřednictvím muziky mají hodně co říct a co je důležitý, CHTĚJ to říct (byť to Koňýk jakkoliv nechápe). Ale nebudu tady popisovat jejich hudební tvorbu, od toho jsou jiný sloupky, takže zpátky k obsahu DVD. Koncert má bez dvou vteřin 65 minut.

Dostáváme se ke SPECIAL FEATURES aneb k bonusům. Jako první v řadě na vás čekaj klipy k Death of a Nation, Post-War Breakout (který se poprvé objevily právě na tomhle DVD) a Turncoat. V případě toho posledního nezůstává jenom u klipu, protože shlídnout můžete i zhruba 10ti minutovej dokument, jak natáčení klipu probíhalo – od probuzení ráno až po dokončení videa. K tomu všemu jsou ještě přidaný storyboardy, čili náčrtky jak si kapela celej klip představovala před samotnym natočením. Další položkou na výběr je rozhovor s Anti-Flag, ve kterym kapela odpoví na dost zajímavejch 19 otázek (tady by možná bodly aspoň anglický titulky). Z bonusů to ale zdaleka není všechno, dále je tady Live Radio Show, což jsou 2 vály, hraný ve složení španělka, španělka, basa, zpěvy – takže tady si můžete poslechnout akustický verze Post War Breakout a Turncoat (+ jednoho povedenýho coveru :-). Dál si můžete pustit další 10 a půl minutový dokument, odkrývající zákulisí amerického turné, záběry z backstage a spoustu dalších zajímavejch záběrů. Bonusy završujou audio-vizuální montáže na vály Die For The Government a Fuck The Flag.

Tím se dostáváme k položce poslední a tou je zmíněná Propaganda. Ta zahrnuje hlavně kupu odkazů na internetový stránky, propagační protiválečný video od pittsburgh.indymedia.org a ´video pozvánku´ na demonstraci, která se uskutečnila ve Washinghtonu, za ukončení okupace Iráku, a kde zahráli i Anti-Flag.

Shrnuto podtrženo, jedná se o fakt perfektně udělaný DVD – hlavně po obsahový stránce – nabušený spoustou materiálu. Pro fanoušky Anti-Flag nutnost a pro ostatní předpokládám dost příjemný překvapení. Jestli chcete strávit zhruba 2 hodiny ve společnosti Anti-Flag, dozvědět se u toho zajímavý věci jak z tábora kapely tak mimo něj, a zároveň (nebo) se pobavit, šáhněte po tom. Plnej počet bodů DVD nedostalo jen proto, že ten zvuk mohl bejt přece jen ještě o něco lepší, jsem holt přísnej 🙂

 

Tracklist:

1. Death of a Nation

2. Turncoat

3. Got The Numbers

4. You Can Kill The Protester But You Can´t Kill The Protest

5. This Machine Kills Machine

6. Underground Network

7. Rank-n-File

8. Bring Out Your Dead

9. Captain Anarchy

10. Sold As Freedom

11. No Borders No Nations

12. Tearing Everyone Down

13. 911 For Peace

14. Mind The G.A.T.T.

15. Power To The Peaceful

16. Angry Young And Poor

17. Watch The Right

18. New Kind of Army

19. Post-War Breakout

20. Spaz´s House Destruction Party

21. That´s Youth

22. Die For The Government

23. Fuck The Flag