Casualties – Can´t Stop Us

Typ: DVD
Rok vydání: 2006
Label: SideOneDummy
Délka: 100:0
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Hudební DVDčka už se nezadržitelně rozmnožujou i mezi punkovejma kapelama, nyní nás svou plackou potěšej The Casualties z New Yorku, který jej poprvé avizovali trailerem na předposledním CD „On The Front Line“ v roce 2004. V jednoduchym, leč účelně vytvořenym menu si máte možnost vybrat ze dvou možností – Mexiko a Japonsko. My se nejdřív mrknem na prvně jmenovaný:

Podvolba kapitol nedává na výběr z jednotlivejch songů, jak jsme u většiny DVD zvyklí, nýbrž jednotlivý zastávky turné. Což zejména v případě Mexika není samoúčelný, protože na něco málo více jak 30 minutách zde uvidíme spíš dokument z cest (byť samozřejmě doplněnej o live songy), než záběry z koncertů. Z jednotlivejch válů tady jsou spíš několika-sekundový ochutnávky. Všechny španělský rozhovory jsou anglicky otitulkovaný, což se nepochybně často hodí
(např. když během koncertu vyleze na pódium týpek a začně Casualties verbálně napadat za to, že jsou kapitalistická kapela). V jednom z interview si můžete poslechnout ve stručnosti něco málo o jihoamerickym původu Ricka a Jorgeho, Jake se zde oproti tomu ukazuje jako hlavní vtipálek v kapele. Uvidíme tady, že Jorge je v některejch částech Mexika branej asi něco jako hollywoodská hvězda, uvidíme jak si Rick hází zpěv s jinou kapelou, uvidíme čeho jsou fanoušci schopný, aby se dostali zadarmo na koncert. Pozornosti vám určitě taky neunikne, jak Jakeovi rozpárala hlavu flaška naplněná kamením a dojde i na hraní v ňákym dvoře mezi barákama, ze kterýho byly vidět záběry už v traileru, a který je fakticky supr. Turné probíhalo ve dnech 28.4. až 15.5.2005 a my z něj zde máme možnost vidět to nejzajímavější ve zhruba 30-minutovym sestřihu. Zazněj zde songy Punk Rock Love, Viva Perdida, Futuro Destruido, Sounds From The Streets, Unknown Soldier, Riot, Control De La Presna, Casualties Army, On The Front Line a Rebelde De Hoidia.

Oproti tomu japonská část je už převážně o muzice, tady se spíš jedná o záběry z koncertů, doplněný sem tam o ňákej ten záběr z cest nebo rozhovory s japonskejma punx (taktéž s anglickejma titulkama). Každej zhruba druhej až třetí vál je natáčenej v jinym klubu, takže stereotyp nehrozí. Bohužel ale zvuk není v některejch částech zrovna slavnej (Jorgeho vokál není místama prakticky slyšet), čili alespoň částečná znalost songů vám určitě přijde vhod. Celkem 8 různejch měst, mezi nimiž nechybí ani návštěva peace memorial muzea „Atomic Bomb Dome“ v Hirošimě, která na kluky z Casualties evidentně dost zapůsobila. No není se čemu divit. Celkem 68 minut z Japonska (jeli ve dnech 18.6. až 26.6.2005), ve kterejch se mihne i Charlie Harper z UK Subs.

Celkově DVD nabízí zvuk 2.0 s dnes už standartní obrazovou DVD kvalitou (čti výtečnou). Škoda jenom absence třeba videoklipů, který maj Casualties minimálně dva (Nightmare, Tomorrow Belongs To Us). Naopak potěší pěkně udělanej obal s přiloženym rozkládacim bookletem. Tracklist byste zde ale hledali marně a proto si jej můžete přečíst o pár řádků níž.

 

Tracklist:

1. Casualties Army

2. On The Front Line

3. For The Punx

4. Unemployed

5. Rejected & Unwanted

6. Nightmare

7. Riot

8. Punx Unite

9. Media Control

10. Ugly Bastards

11. Tomorrow Belongs To Us

12. Unknown Soldier

13. Punk Rock Love

14. Punx & Skins

15. Get Off My Back

16. Fight For Your Life

17. Casualties Army

18. On The Front Line

19. Made In N.Y.C.

20. Die Hards

21. Police Brutality

22. City Life

23. Criminal Class