Champion – Different Directions: The Last Show

Typ: DVD
Rok vydání: 2007
Label: Bridge 9
Délka: 53:49
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Jedna z nejlepších hardcore kapel, co jsme měli tu čest kdy poznat. A jedna z těch nejzásadnějších, minimálně co se týče poslední dekády. Někde jsem doslova četl, že Champion definovali význam „straight edge hardcore kapela nového tisíciletí“ a v podstatě vyšlapali cestičku pro všechny dnešní úspěšný HC kapely typu Comeback Kid nebo Have Heart. S tím vším se dá souhlasit. Bohužel po zhruba 7 letech existence se začátkem minulýho roku rozpadli a in memoriam ještě vydali tohle DVD. Jeho hlavní náplní je pochopitelně záznam jejich posledního koncertu, kterej se konal 27.května 2006 a kterej byl beznadějně vyprodanej. I tak se v sále klubu v jejich rodném Seattle tísnilo přes tisíc lidí, který si odnesli jedinečněj zážitek. My si jeho atmosféru můžeme alespoň zprostředkovaně nastínit kouskem „Different Directions: The Last Show“, kterej vyšel doplněnej ještě o audio CD se záznamem téhož koncertu.

Koncert byl natáčenej na 6 kamer a parádní zážitek nám zařídili i lidi z High-Roller Studio, který se postarali o profesionální sestříhání. Mimochodem u nich vznikaly i DVDčka třeba Lamb Of God nebo Everytime I Die, jestli jste viděli… Celý je to ponořený do suprový atmosféry, snad ani nemusim zmiňovat nepřetržitej stagediving, zpívání s kapelou a všechny tydle věci, který k tomu neodmyslitelně patřej. K jednomu z nejzajímavějších momentů patří chvíle, kdy zpěvák (hned při čtvrtym válu) dostane kopačku na xicht a přestože mu z obočí chčije krev a je evidentně otřesenej, celej set odjede až do konce a společně s nateklym očkem se tak stává hrdinou večera, heh. Pocit bezprostřední autenticity navozuje i dobrej zvuk, výborně jsou slyšet obě kytary (ve sluchátkách každá z jedný strany, doporučuju!), ale i basa, kopák, přechody, činely… Kvalita obrazu je taktéž excelentní, u hudebního DVD jsem snad neviděl lepší, maximálně stejně dobrou, si řikám, že obraz je ostrej snad až příliš, he. U každýho válu je napsanej jeho název i to, ze kterýho alba pochází, což je fajn. Během koncertu se na pódiu vystřídaj i bejvalý basáci a kytaristi a v závěru dojde i na slzičky. Show je doplněná o rozhovory s kapelou („současnými“ i bývalými členy), fanouškama nebo záběrama z dob, kdy Champion začínali. Prakticky všem je v pohodě rozumět, takže title nejsou ani potřeba a je to v pohodě. Koncert je zde prej v celý svý délce, od začátku do konce, nevim – to nebyl žádnej přídavek? Se mi nezdá… No ale celkově je to supr, doporučuju!

Jinak limitovaná edice vyšla i na vinylu – 1.000 kopií (žádnej další repress prej nebude) a jako bonus přiložený plakáty.

 

Tracklist:

1. Promises Kept

2. Fourth of July

3. --- start of a band ---

4. Decisions Made

5. Different Directions

6. Monument

7. --- straight edge & hardcore ---

8. The Decline

9. The Truth

10. Time Slips Away

11. --- the last show ---

12. Left Your Mark

13. A Thank You Note

14. Perspective

15. --- fans part 1 ---

16. Assume The Worst

17. The Insider

18. Miles To Go

19. --- fans part.2 ---

20. One Sixteen

21. Come Out Swinging intro / Harrison & Broadway

22. Next Year