Cheap Sex – Dead Today: Five Years of Cheap Sex

Typ: DVD
Rok vydání: 2009
Label: Taang Records
Délka: 246m.
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

 

Cheap Sex neměli nikdy na růžích ustláno. Přestože začátky byly dost slibný: kapelu dala dohromady ikona amerických punks – Mike Virus, brzo byla podepsána smlouva s tehdy rozjetým Punkcore Records a debutové album šlo na dračku. Postupem času se ale od Cheap Sex štěstěna odvrátila. V podstatě to odstartovala vážná dopravní autonehoda, po které zachránila kytaristovi na poslední chvíli život rychlá operace srdce po převozu vrtulníkem. Další kytarista Chris Wick už ale o pár let později takové štěstí neměl – heroinovou závislost a zřejmě i nevyrovnání se se smrtí milované matky ukončila sebevražda. Tato událost pak znamenela definitivní konec Cheap Sex. I tak ale kapela stihla za pouhých 5 let existence vydat 3 povedená alba a uskupit velkou fanouškovskou základnu, minimálně v USA. My se nyní pojďme mrknout na jejich finální release, retrospektivní DVD.

Jako první přichází na řadu dokument (77 min), kterým prostřednictvím rozhovorů a výpovědí provází všichni členové kapely. Od videí z koncertů, natočených průběžně po celou existenci Cheap Sex od samotného začátku (tedy i v různých sestavách), se přes rozhovory s fans dostanete až k poslední show, která se konala 23. června 2007 v kalifornském Fullertonu. Ochuzeni nebudete ani o záběry z koncertů bývalých kapel jednotlivých členů, jako byli The Virus, P.B.R. nebo Clairvoyants, ani o nahrávání ve studiu. Velký prostor v dokumentu dostává jak samotná autonehoda, tak pochopitelně právě tragicky zesnulý Chris Wick, jehož památce je celé DVD věnováno.

V bonusech pak můžete mrknout na videoklipy k „Launch Off The War“ a „Worst Enemy“. Dále je zde Mike Virus, vyzpovídaný fanouškem (5 min), záběry Cheap Sex (ještě s Chrisem) z Morecambre 2004, spousta fotek jak celé kapely, tak pouze Chrise, jeden vál z koncertu Evacuate (současná kapela Mike Viruse, bohužel s mizernym zvukem) a video z Brittish Invasion, kde Cheap Sex v roce 2004 vystupovali. Hlavní ingrediencí bonusů jsou ale záznamy obou rozlučkových koncertů (dohromady skoro 2,5 hodiny), které lze paradoxně snadno přehlédnout, jelikož se ze začátku tvářej jenom jako naskenovaná kopie tracklistů, takže pozor na to.

Zmínit je také třeba přiložené audio CD, na kterém jsou sice pouze 4 tracky, rozhodně ale stojej za to. Kromě nevydané skladby „Hot Topic“ zde najdete hned trojici coverů: „No Survivors“ od GBH, „Bomber“ od Motorhead a „Nothing“ od Negative Approach. Super.

Na závěr ještě výčet kapel, ve kterých dnes můžete členy Cheap Sex najít: Evacuate, The Muslims, Smash 77, No Revolution, A Band Apart, Desert Diamonds.

Chris Wick (1984 – 2007) R.I.P.