Loikaemie – 10 Jahre Power From The Eastside

Typ: DVD
Rok vydání: 2006
Label: Knock Out Records
Délka: 96:00
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Se svym DVD přišla na řadu i jedna z nejlepších skinheadskejch kapel, Loikaemie. Loikaemie hraje od roku 1994 a se svym hrubě odehranym Oi punkem, kterej se daleko víc podobá jeho pojetí španělskejma kapelama než těma britskejma, si pochopitelně našla hodně příznivců i u nás. Loikaemie je striktně antifašistická a proti náckům také vždy veřejně vystupuje, stejně jako proti všem, který se s nima paktujou (to jim zas v ČR může řadu příznivců vzít, že? ;). No ale pojďme se mrknout na samotný DVD.

To bylo natočený na koncertě, kterej proběhl k 10.výročí kapely, a to 12.března 2005 v německym Plauenu, kde Loikaemie vystoupila po boku další německý kapely Rawside (mimochodem koncertu se zúčastnilo přes 600 lidí). A to, že DVD nedělal žádnej amatér, je zřejmý od samýho začátku, všechno je profesionálně točený na 6 kamer, skvěle provedenej je kromě jiného i střih, kterej se nezvrhává v ňákou šílenou techno přehlídku vteřinovejch záběrů, naopak si koncert můžete pěkně v obýváku v bačkorách pěkně vychutnat a ochuzeni samozřejmě nebudete ani o záběry do publika. Stylově udělanej je hlavně začátek, fakt košer. Dalším kladem je určitě i to, že na začátku každýho songu se objeví stínově-odrazovym fontem jeho název, což se hodí třeba při plynulym přecházenim z válů na vál. Obraz i zvuk samozřejmě excelentní. Co se týče playlistu, tak Loikaemie pochopitelně ukazuje průřez celou svojí tvorbou, najdete zde tedy popěvky ze všech jejich dosavadních alb. Jako zpestření (ať v pozitivním nebo negativním smyslu) figuruje taky „karaoke party“, kdy kapela dává prostor svejm fanouškům, aby vylezli na pódium a dle vlastního výběru si s kapelou zazpívali tu či onu vypalovačku. Celková délka záznamu koncertu je 73 minut.

V bonusový části pak najdete kromě proslovu „uvadeče kapely“ i „Rock´n´roller Johnny“, natočenou na jinym koncertě a zejména pak 15-minutovej rozhovor s kapelou. Ten je ale ke škodě věci pouze v němčině, řekl bych, že alespoň anglický titulky by určitě neuškodily. Součástí DVD je i audio CD se záznamem stejné show, obohacený navíc o intro a zmiňovanou „Rock´n´roller Johnny“. V krabičce pak naleznete i jakousi bookleto-knížečku „From 1994 To 2004“, obsahující na zhruba 14 stranách fotky a povídání o Loikaemii – bohužel taktéž pouze v němčině.

Tracklist:

1. Remember

2. Wir sind geil wir sind schön

3. Gewalttätig

4. Ihr für uns und wir für euch

5. Oi! That´s yer lot

6. Skinhead bist du nicht

7. Way of Life

8. Wir sind die skins

9. Good Night White Pride

10. Alles war er will

11. Beschissenes kleines leben

12. Ein skinhead ohne stiefel

13. Sonntag

14. Mädchen

15. Ich komme auf die welt

16. Ihr tut mir leid

17. Haut dem volk aufs maul

18. One Love One Heart

19. Rocknroller Johnny (karaoke)

20. Good Night White Pride (karaoke)

21. Das haar im bier

22. Wir sind geil wir sind schön (karaoke)

23. Unsere freunde