Los Fastidios – On The Road … Siempre Tour!

Typ: DVD
Rok vydání: 2005
Label: K.O.B Records / Mad Butcher Records
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Po vložení do mechaniky na vás bez jakejkoliv okolků hned vyblafne jednoduchý, leč přehledně uzpůsobený menu. To je rozdělený do třech sekcí: On The Road (Na cestách), On The Stage (Na pódiu) a Videoclips. Takže si to vezmem postupně:

ON THE ROAD je 50-ti minutovej dokument o evropskejch turné Los Fastidios v letech 2003, 2004 a 2005. Na jeho začátku se za zvuku supr songu Fuomi Di Parole v rychlosti představěj všichni členové rodiny LF (včetně zvukaře a řidiče) a pak už se společně s váma vrhnou do víru záběrů z pódií, z cestování mezi a po jednotlivejch městech, z backstagí, atd. Prostřednictvím toho tady uslyšíte i hitovky, který nejsou obsažený v následujících dvou záznamech z koncertů (Spazi Di Liberta, Vecchio Skinhead, Rabbia Dentro Il Cuore či S.H.A.R.P.), což určitě potěší. V dokumentu uvidíte záběry z koncertů a měst v Itálii, Německu, Švýcarsku, Francii, Irsku nebo Norsku, ale i ze studia z natáčení posledního alba Siempre Contra. Kromě toho zde dostanete návod jak „přelízt“ norsko-švédský hranice, natočenej je i následek drobný dopravní nehody, která postihla dodávku kapely, mihne se tady Fred ze Skarface a potěšeni budou jistě i fanoušci Brigady Flores Magon, od kterejch zazní cover k válu Partisans a dokonce se tady i sami ukážou, když si s nima Los Fastidios zahráli v Paříži. Na závěr uvidíte i několik vteřin z koncertu LF v Bratislavě a v Praze na strahovský Sedmičce.

ON THE STAGE obsahuje zkrácený záznamy ze dvou koncertů. Tím prvním je vystoupení z 2.prosince 2004 v klubu Rolling Stone v Miláně. Vzhledem k tomu, že se jedná o celkem větší klub a záznam je natáčenej (sice) na jedinou kameru, umístěnou naproti pódiu, máte dobrej přehled o tom, co se kde děje. Na 35 minutách tady uvidíte a uslyšíte starší songy jako Birra, Oi! e Divertimento, La Nostra Citta, Contiamo Su Di Voi nebo La Vera Forza, novější Amici a Last Night Another Soldier nebo nejnovější Johnny & The Queer Boot Boys, Fiumi Di Parole a Non Sarai Mai Solo. A to by nebylo, aby v tomdle fotbalovym městě nezazněly i You´ll Never Walk Alone nebo Antifa Hooligans. No a co nás zajímalo asi víc, je záznam z druhýho koncertu – ten je totiž z pražskýho Unite Festu, kterej proběhl 30.května 2005 ve Stromovce. Nejspíš ho kluci z LF vybrali záměrně, protože je dost rozdílnej od záznamu z Milána. Ani ne tak proto, že to byl open-air, ale spíš proto, že je to točený ne statickou kamerou, ale tzv. „hand-made“ 🙂 Kameraman se pohybuje různě po pódiu a nemalá část záběrů je směřovaná do skřepčícího davu, takže je to určitě různorodější než záznam první. Bohužel ale na úkor kvality – kapely si tady moc neužijete, spíš si důkladně prohlídnete skoro všechny kdo koncert navštívili a hlavně ten zvuk … ten zvuk je celkem na prd. Na druhou stranu by mohl bejt ještě horší 🙂 Ne, koukatelný to určitě je. Vály: No Leaders, Cuba Libre, Fiumi Di Parole, Non Sarai Mai Solo, Animal Liberation, Questa Musica Ci Appartiene, Un Giorno Capirai, Skankin Town, Dal Basso, Ya Basta, Johnny & The Queer Boot Boys a Birra, Oi! e Divertimento.

V poslední sekci VIDEOCLIPS se můžete podivat na 4 klipy: Rabbia Dentro Al Cuore (2002), Animal Liberation (2003), Johnny And The Queer Boot Boys (2004) a Antifa Hooligans (2005) – přičemž první dva jmenovaný vyšly na CD EP Ora Basta.

Celkem to tedy máme přes 2 hodiny záběrů se zvukem Dolby Stereo 2.0, což je i při ceně přes šest stovek za todle DVD celkem dobrá podívaná.

Tracklist:

01 Johnny & The Queer Boot Boys

02 Birra, Oi! E Divertimento

03 La Nostra Citta

04 Contiamo Su Di Voi

05 Amici

06 La Vera Forza

07 Last Night Another Soldier

08 You'll Never Walk Alone

09 Antifa Hooligans

10 Fiumi Di Parole

11 Non Sarai Mai Solo

12 No Leaders

13 Cuba Libre

14 Fiumi Di Parole

15 Non Sarai Mai Solo

16 Animal Liberation

17 Questa Musica Ci Appartiene

18 Un Giorno Capirai

19 Skankin Town

20 Dal Basso

21 Ya Basta

22 Johnny & The Queer Boot Boys

23 Birra, Oi! E Divertimento

24 Rabbia Dentro Il Cuore

25 Animal Liberation

26 Johnny & The Queer Boot Boys

27 Antifa Hooligans