Toxic Narcotic – Live In Boston

Typ: DVD
Rok vydání: 2005
Label: Rodent Popsicle Records
Délka: 60:00
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Toxic Narcotic je ultra zběsilá hardcore DIY kapela z Bostonu, která (nejen) svoje věci vydává na vlastním labelu a nejinak je tomu i tohodle DVD. Za dobu svý existence už toho maj sice hezkou řádku za sebou, ale i tak není v tomdle hudebním žánru moc obvyklý, že kapela nahraje dvě DVD – natož obě 100% DIY! Je to tak, tím prvním totiž bylo „Toxic Narcotic – Live in L.A.“, který na svejch 35 minutách obsahovalo koncert z roku 2000. Ale zpátky k „Live in Boston“: to vás bez jakejkoliv průtáhů hodí rovnou do menu, kde si vyberete z nabízenejch variant. Tou hlavní je samozřejmě záznam z koncertu, kterej TN odehráli 18. prosince 2004 v bostonskym klubu Axis, při příležitosti výročí 15 let existence kapely. TN zde v sestavě Bill Damon (zpěv), Will Sullivan (kytara, zpěv), Seager Tennis (basa, zpěv) a Sam Jodrey (bicí, zpěv) nabídnou 22 sypaček masakroidního hardcore-punk-thrashe, profesionálně natočenýho na 5 kamer. Zaručená je tim pádem jak luxusní kvalita obrazu, tak supr zvuk – u něhož si navíc můžete vybrat, jestli si ho pustíte v klasickym stereu 2.0 nebo v prostorovym 5.1. Koncert má něco málo přes 50 minut, pódium je prakticky na úrovni hlav lidí v sále, takže je po celou dobu na kapelu krásně vidět aniž by se ztrácela kdesi v davu, kamery jsou navíc šikovně umístěný a záběry mezi skřepčící publikum vám zaručej nasátí atmosféry koncertu na plný pecky. Absence ochranky navíc umožní přímej kontakt s kapelou a neustálej stage-diving. Mezi jednotlivejma válama se Bill vůbec nerozpovídá, takže to sype jedna skladba za druhou bez sebemenších prodlev. Toxici nabídnou průřez prakticky celou jejich tvorbou, včetně těch největších hitů (tracklist si můžete přečíst o pár řádků níž).

Bonusová část obsahuje zhruba dalších 10 minut navíc – konkrétně si můžete prohlídnout desítky fotek z různejch koncertů Toxic Narcotic za doprovodu fláku We´re Doomed. Když dáte volbu „Asshole“, budete mít možnost na přibližně dvou a půl minutách shlídnout záběry z různejch shows a konečně „21 Century Catastrophe“ nabízí novej vál (no takhle je to interpretováno navenek, ale tahle pecka se už objevila na splitku s Misery) s videem z koncertu a nahrávkou ze studia. Poslední věc je nazvaná „Punx!“, má necelý dvě minuty a zde se můžete mrknout na dav, netrpělivě čekající frontu na koncert a zkracující si chvíli.

Pakliže si potrpíte na nadupaný a informacema-zahlcující bonusy, uberte si z hodnocení bod … pokud jste ale fanouškama týdle skvělý kapely, naopak si ho k hodnocení můžete přimyslet.

 

Tracklist:

01. People Suck

02. Allston Violence

03. Only The Wrong Survive

04. All Bands Suck

05. 5 Billion People Must Die

06. I´m So Thirsty

07. Homebrew

08. Anthem

09. Parasite

10. Dig Your Own Pit

11. We´re All Doomed

12. Shoot People Not Dope

13. Asshole

14. Junkie Bastard

15. Whatever It Takes

16. Shut The Fuck Up

17. We´re Not Happy

18. Ruined

19. Politics

20. War Song

21. Believin´

22. Drink