Appalachian Terror Unit – Armageddon Won´t Be Brought By Gods

Typ: EP
Rok vydání: 2007
Label: Profane Existence
Délka: 12:23
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Celým názvem se debutové EP této nové kapely ze Západní Virginie jmenuje „Armageddon Won´t Be Brought By Gods … But Men Who Think They Are“ a já už to už takhle na začátku nemůžu vydržet a musim říct, že mě totálně dostalo!

ATU valej hrubozrnej anarcho-crust punk, mírně řízlej metalem, což se projevuje hlavně v tý zlověstný dunivosti a občas i ve vyhrávkách kytar. Ale nic extrémního, naštěstí. Nejsem si moc jistej, nakolik je zde přirovnání k Disrupt na místě (no, ty State of Fear možná), oproti tomu kapela bejvá označována jako novodobá Nausea a tam už souhlasim mnohem víc. ATU ale snad i díky výbornýmu zvuku zněj o poznání energičtějc. S Nausea jsou srovnávaný určitě z velký části i díky suprovýmu ženskýmu zpěvu, kterej zní jaksepatří nasraně a doplňovanej je o zuřivější mužskej vokál. Mě osobně se při poslechu ATU stále vybavujou Contravene, který už bohužel taky nehrajou. A takhle kombinace ATU sedí naprosto skvěle. Na každý straně do tebe kapela napálí 2 kulky vostrý jako břitva a to si piš, že pěstičkou budeš hrozit od začátku až do konce! Dva songy na první straně maj sice pomalejší rozjezd, kdy kytary jedou takový až skoro epický vyhrávky, o to důraznější je ale totální bouře, která se o pár desítek vteřin pozdějc rozpoutá. K tomudle prostě neni co říct, todle se musí slyšet, úplně cejtíš tu pekelnou apokalypsu, jak olizuje tvojí zkřivenou tvář… Co se týče textový části, tak tady se ATU řaděj k dřívějším anarcho-punkovejm kapelám a to nejen díky jejich ekologickýmu pojetí. Vždyť už v titulní skladbě se pojednává o nesmyslném ničení přírody v apalašské oblasti, za účelem ekonomického zisku. Konkrétně se zde hovoří o (a proti) snaze o odstranění hor a kopců kvůli vybudování uhelných dolů a zpěvačka Sarah zde ukazuje prstem na všechny, kdo jsou za tím schovaní, od vlády až po důlní společnosti. Další jsou pak mířené proti válce, kapitalismu, otročení v zájmu vyšší moci, no však to znáte. Ohraná písnička, ale stále aktuální a stále potřebná. Nejen hudba, ale i texty vidí budoucnost černě a hovořej o tom, že lidstvo si buduje svůj vlastní zánik.
Stylovej kreslenej artwork (by Malad) je doplněnej bookletem o velikosti o chloupek větší, než jsme zvyklý z CDček, po jehož rozložení najdeš na jedný straně plakát s motivem obalu desky (tedy jakejsi burzovní makléř či nějakej podobnej parchant, kterýho před konečným soudem a zkázou těžko uchrání kufr plnej špinavejch peněz) a na straně druhý nějakej ten obrázek, fotka a samozřejmě texty.

Sečteno podtrženo, špinavej a tepající crust punk, okořeněnej špetkou metalu a zasazenej do nálady pozdějších Nausea, s parádním žensko mužskym vokálem a textama, který maj hlavu a patu. A přestože v poslední době se podobnejch kapel vyrojilo jako máku, todle je naprosto svěží vítr do plachet. Nedivim se, že EP je skoro vyprodaný – pro mě osobně jedno z nejpříjemnějších překvapní poslední doby! (debutové full-lenght by na Profane Existence mělo vyjít příští rok)

U nás k sehnání u Phobia Records.

Tracklist:

1. Armageddon Won´t Be Brought By Gods 03:56

2. Endless Bloodshed 03:00

3. Enslaved 01:58

4. Another Day 03:44