Arrogant State / Slutet – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2017
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Mára Gasmask
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Všechna čest pro arogantní stát, ale ne, nezbláznil jsem se, Arrogant State to umí solidně rozbalit, a i když je tohle, pokud se nemýlím, premiéra na vinylu, tak se není za co stydět. Obě skladby jsou zatraceně divoký. Rachot postavený na klasickém crustcore riffu, ale s veškerou tou severskou epičností obrušující hranice death metalu, dostává daleko větší dávku naléhavosti. Borci svoje nástroje ovládají skutečně bravurně a i zvuk je naprosto vyvážený, kde přes všechnu tu hrubost krásně slyšíte každý nástroj.

Se Slutet možná klesne hladina adrenalinu, ale pokud očekáváte nějaké negativní body, tak raději nečtěte dál. Přiznám se, několik dní mi trvalo než jsem se s nahrávkou obou kapel pro tento singl popral, možná je to dobou kdy se cítím přesycený tímto stylem nebo je něco v nepořádku v mé hlavě. Každopádně každodenní poslech Slutet mi jasně hodil lano. Jejich hudba se možná zdá na první poslech příliš klidná, nevýrazná. Posloucháte-li pozorněji, zjistíte, že ta skutečná bouře se skrývá uvnitř. Jejich monotónní d-taktový rytmus bicích je udolávající, až vytvářející pocit stísněnosti, ale jasně udávající tempo zdánlivě jednoduchého crustového kolovráku jak má ovládat sluchovody a náladu vnímání, tak aby vás vzápětí trefně na lopatky položila druhá kytara svojí melodickou linkou. Místy až melancholické, ale dávejte si na to pozor, je to nakažlivé.

Dvě crustcore kapely, jedno zadání, dvě různé verze a obě jsou vražedné. Deska, která neokupuje hitparády, přesto je vlastně naprosto úžasná.

Tracklist:

1. Arrogant State - From The Keep To The Gutter

2. Arrogant State - Gruesome Warcrimes

3. Slutet - MDMA

4. Slutet - Mardröm