Ashers – Cold Dark Place

Typ: EP
Rok vydání: 2008
Label: Welfare Records
Délka: 10:03
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Ashers jsou novej projekt Marka z Unseen. Dohromady je dal společně s Billym (Deadly Sins, Crash And Burn), Joem (Deadly Sins) a Marcem z Far From Finished. Klasickej bostonskej all-star band. Ostatně jak tak koukám na současnou sestavu, i za dobu tak krátké existence se už stačila zpřeházet – což je docela brzo, když Ashers fungujou zhruba rok.

Tohle EP (vyšlo jako sedmipalec i CD) obsahuje 6 tracků, z čehož za regulérní songy by se daly považovat pouze 4 z nich. Úvod obstarává zlověstný intro, ovšem nekoná se taková bouře, jaká by se podle něj dala očekávat. Popravdě jsem čekal, že Ashers budou větší divočina. Hrajou jakejsi hardcore punk, s HC postupy, ale čistě ve středně rychlém punk tempu. Podle svých slov jsou nejvíc ovlivněni kapelama typu Motörhead, Black Flag a Zeke – to nemůže nikdo popřít, ale jejich samotná tvorba zní spíš jako mix tempa Adolescents / Regulations se stylem raných Signal Lost, ponurou náladovostí The Unseen (na čemž se pochopitelně maximální měrou podepisuje Markův nenapodobitelnej vokální projev) a mírně melodičtějšími refrény („I need to know“ se hodně vreje do paměti, zní jak z pera Larse Frederiksena). Místama to hodně zní i jako pomalejší Unseen, a to hlavně v poslední titulní skladbě.

Ashers jsou typickým příkladem kapely, která vás na první poslech zřejmě nikterak zvlášť nenakope, ale pakliže jim dáte další šanci, po pár posleších už si budete dávat refrény zapáleně s nima. Uvidíme, jestli se z nich časem vyklube víc než jen vedlejšák, sázející na velký jména. Budou-li takhle pokračovat, věřim že jo. Ostatně lecos naznačí jejich debutové full-lenght, chystané na letošní podzim…

 

Tracklist:

1. Opiate 01:13

2. Destitution 02:30

3. It´s Now So Clear 01:45

4. I Need To Know 02:23

5. Saint Idea 00:13

6. Cold Dark Place 01:59