Beton / Skeleton – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2013
Label: Ultima Ratio
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Beton je nesmrtelný!

Tohle splitko je už trochu staršího data, ale ze začátku nebylo téměř vůbec nikde k sehnání. Na gramci se točí červená placka velikosti sedmi palců a jako první si dávám kanadský one man d-beat projekt Skeleton. První vál je klasickej d-beat kolovrátek inspirovanej skandinávskou hardcore školou. Na to, že všechny nástroje obsluhuje jeden maník to není marný. Druhej vál je o něco delší a přímočarejší než první, navíc solidně načichlej black metalovou atmosférou. Hodně dobrá kombinace. Druhou stranu okupuje bratislavská smečka Beton. Kdo měl možnost vidět na jednom ze jejich několika českých koncertech ví o čem je řeč. Dva songy použité na tenhle split jsou ještě více než méně d-beat / crust, i když už se tu a tam objevuje metalovej červík. Vtipnej je i booklet (hlavně Beton část). Dejte si tu práci a přečtěte si slovenskou verzi textů. Haha. Každopádně je tohle zoufale málo a hodně jiná káva než produkuje Beton v současné době. Jako závislák se klepu na jakoukoliv informaci o tom, že se konečně vydali do studia.

Obal tohodle splitu (limitovaná edice?) si zaslouží taky pár řádků. Lakovaná tvrdá křída. Dva plakáty. Tisk na pauzáku a červenej transparetní vinyl. No řekněte mi, má to někdo z vás? Tak má? Hehehe.

PS: A ještě, když jsem to všechno dával dohromady, tak na mě odkudsi vypadly 4 kulatý samolepky s grafikou k tomuhle splitu .. Je to bláznivý zpracování.

Tracklist:

1. Beton - Súmrak

2. Beton - Náboj

3. Skeleton - Misleader

4. Skeleton - Nowhere