Boiling Point / The Skrotes – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Totalitarianism Still Continues
Délka: 9:20
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Nezvykle jako první věc musím u singlu pochválit artwork. Respektive všechny kresby, které jsou dílem francouzského umělce Ivana Bruna, jenž má na svědomí i grafiku pro poslední Hlubokou Orbu nebo například obaly Cochebomba atd. atd. Luxusní dílo na thrash / skate punk motivy. Víc informací najdete tady.

Jako první pouštím slovenské komando Boiling Point, které mě už dostalo jejich debutním flexi sedmipalcem i pár živejma koncertama, který jsem měl možnost doposud vidět. Jak už se ve spoustě recenzí a rozhovorech napsalo, nahrávka pochází z dema, které bylo dodatečně zmasterováno a upraveno pro vinyl. U flexi debutu mě to nevadilo, ale tady v porovnání se zvukem druhé strany okupující portugalské smečky The Skrotes ten výslednej produkt malinko pokulhává. Za styl dávám jedničku, za texty jedničku s hvězdičkou, zvuk za tři. Celkem jsou tady čtyři vály ukázkového diy skate / thrash hardcoru, kdy dojde i na rocknrollové vsuvky (první vál) i na klasickou strukturu válu, kdy se pomalou rozjíždějící song zvrhne do rychlé sypanice (Positive Example) plus klasickej atribut v podobě sborově vyřvávaných refrénů. Celkově mi celá nahrávka přijde jak brutálnější a špinavější verze Minor Threat. S přidanou hodnotou v podobě vtipných a trefných textů.

The Skrotes mě svoji nahrávkou přenesli o cca 10 let zpátky, kdy jsem jezdil na první Fluff Festy a poslouchal kapely jako Reaching Forward nebo Vitamin X, do produkce The Skrotes ještě přidej špetku Spazz nebo Scholastic Deth. Rychlej hardcore, u kterýho mám tendence jít do nejbližšího sk8 parku ukradnout malejm klukům prkno a jít si zajezdit (pak jim ho zlomený vrátit, protože přece jenom moje hmotnost je už daleko za maximální nosností …). Takže mi nezbejvá než poslušně doposlouchat do konce, zamáčknout slzu a pustit znova. Vyšlo v kooperaci několika evropských labelů. Moje kopie je od slovenského TSC.

Tracklist:

1. Boiling Point - Why Should I Care 01:33

2. Boiling Point - Zombie Anarchy 01:19

3. Boiling Point - Positive Example 01:26

4. Boiling Point - Crazy Hungarians 01:19

5. The Skrotes - Skidmark 01:24

6. The Skrotes - Still Don´t Care 00:39

7. The Skrotes - Skate Edge 00:41

8. The Skrotes - If It´s Dead ... 01:14