Bombettes – What´s Cooking Good Looking?

Typ: EP
Rok vydání: 2007
Label: Ny Vag Records
Délka: 00:00
Autor: Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Úvodem musím říci, že jsem značně nekritický fanoušek švédského punku a navíc dívčích kapel. Takže když jsem na koncertě The Lost Patrol Band narazil na tuhle novou kapelu na NY VAG records, neváhal jsem ani vteřinu. Ostatně NY VAG records je zárukou kvality sama o sobě, vlastně mě nenapadá ani jediná deska z tohoto vydavatelství, která by byla i třeba jen průměrná.

Ale teď již k muzice, kterou předvádí tahle pětice děvčat ze švédského severu. 4 songy, které do vás naperou, jsou něco jako esence dívčího punk rocku. Jednoduché písničky s parádním zpěvem a každá z nich má v sobě melodii, kterou si po prvním poslechu budete notovat. Od úvodního songu „The Thief“ s jeho „I stole a look from you, while dancing to the Who“ až po poslední „Dating scene“, který mě okamžitě dostal s popěvkem „I‘m bored, you’re not good enough, I‘m bored and your record collection is too small“ , je to taková malá hitová smršt a okamžitě si budete prozpěvovat jejich krystalicky jednochuché texty o balení chlápků a propařených nocích. Ostatně texty naprosto parádně doplňují muziku a jsou dalším kouzlem téhle nahrávky.

Pokud budeme mluvit o tom, k čemu Bombettes přirovnat, tak asi nejblíže budou počátky Runaways, které ovšem lze více či méně vystopovat asi v devíti desetinách dívčích kapel vzniknuvších po punk rockové revoluci půle sedmdesátých let. Ze současných kapel to budou asi Donnas, hlavně jejich starší nahrávky, či provařené krajanky Sahara Hotnights, které mají ke stylu The Bombettes nejblíže. Což znamená v podstatě melodický punk rock s rockovým zvukem a nezaměnitelným ženským šmrncem. Tohle je prostě další skvělá deska na NY VAG RECORDS, kterou budete mít potřebu si pustit znovu hned jak dohraje!

Tracklist:

01. The Thief

02. It Ain't Me Babe

03. I Wanna (Kick Your Ass)

04. Dating Scene