Bring The Drones – Bordello Hospital

Typ: EP
Rok vydání: 2014
Label: Phobia Records
Délka: 08:00
Autor: Marek Bakteria
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Dlouho jsem neslyšel tak výborný mix starýho švédskýho hardcore punku, Discharge a v neposlední řadě i Motörhead.  Na vinylu jsou vylisovaný 4 zabijácký skladby,  každá jedna by klidně mohla aspirovat na  hit týdne, alespoň u mě to tak právě funguje.
Pánové dobře vědí jak se na lopatě sedí. Bubny udávají vražedné d-takt tempo a ženou muziku stále vpřed, pod jejich vládou kytarista smaží riff za riffem. Všechno pěkně dokresluje basa, tu jsem sice zprvu vůbec nevnímal a tak nějak ji tam pořád postrádal, dokonce jsem v panice nahlédl zpět do obalu abych se ujistil, že tam basák skutečně figuruje. A ejhle, ona tam skutečně je. S každým dalším poslechem ji slyším výrazněji a výrazněji až se  sám sobě musím červenat, jak už jsem hluchej. Kolovrat se točí v plné síle, a do toho všeho hřmí drsný hrdelní zpěv, odříkavající slovo za slovem, místy evokující Lemmyho z Motörhead,  jen začít plivat krev. Tak krutej přednes jaký má Denis Boardman ( Doom, Bloody Sunday) jen tak někdo nemá.
Skvělá deska u které opravdu nemám pochybnoti, že bych ji po zátěžové zkoušce časem, dal pryč. Vlastně si dovolím o Bring The Drones říct, že jsou zdárný příklad toho, jak ani po 3 dekádách ještě švédskej hardcore punk neřekl poslední slovo.

Dlouho jsem neslyšel tak výborný mix starýho švédskýho hardcore punku, Discharge a v neposlední řadě i Motörhead. Na vinylu jsou vylisovaný 4 zabijácký skladby, každá jedna by klidně mohla aspirovat na hit týdne, alespoň u mě to tak právě funguje. Pánové dobře vědí jak se na lopatě sedí. Bubny udávají vražedné d-takt tempo a ženou muziku stále vpřed, pod jejich vládou kytarista smaží riff za riffem. Všechno pěkně dokresluje basa, tu jsem sice zprvu vůbec nevnímal a tak nějak ji tam pořád postrádal, dokonce jsem v panice nahlédl zpět do obalu abych se ujistil, že tam basák skutečně figuruje. A ejhle, ona tam skutečně je. S každým dalším poslechem ji slyším výrazněji a výrazněji až se sám sobě musím červenat, jak už jsem hluchej. Kolovrat se točí v plné síle, a do toho všeho hřmí drsný hrdelní zpěv, odříkavající slovo za slovem, místy evokující Lemmyho z Motörhead, jen začít plivat krev. Tak krutej přednes jaký má Denis Boardman (Doom, Bloody Sunday) jen tak někdo nemá. Skvělá deska, u které opravdu nemám pochybnosti, že bych ji po zátěžové zkoušce časem dal pryč. Vlastně si dovolím o Bring The Drones říct, že jsou zdárný příklad toho, jak ani po 3 dekádách ještě švédskej hardcore punk neřekl poslední slovo.

Tracklist:

1. Bordello Hospital

2. Razor Blades And Xanor

3. Wrong Side Of The Body Bag

4. Equipped To Steal