Brottskod 11 – s/t

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Phobia Records
Délka: 07:36
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak nevim, jestli tyhle bardi apelujou na vysoký ceny pečiva ve Švédsku, nebo to mám chápat jako poctu Láďovi Vodičkovi s tím, že řidič starý škodovky ten tvrdej chleba má, když založili kapelu jejíž název v překladu znamená Chleba škoda 11. Ale k věci. Kapelově silně promiskuitní Jocke (Warvictims, Desperat, Ambulance, Totalt Jävla Morker, Electric Funeral …) si každou chvilku založí jinou kapelu, jen tak, jako by se nechumelilo, s jiným názvem a s jinejma spoluhráčema. Jeho posledním zářezem jsou právě Brottskod 11, kam si přizval hochy z Human Waste. Kolikrát si řikám, jestli má ve všech těch svejch projektech eště přehled. No, možná dycky když si neni úplně jistej s kym, jak se jmenujou, a který věci vlastně hrajou, založí radši něco novýho …

Popravdě Jocke dobře ví co a jak, o tom není pochyb. A stejně tak to ví i Mirek Phobia, kterej po debutovém materiálu (jemuž předcházelo pouze kazetové demo) skočil jak slepice po flusu a vydal ho na svym labelu. Jeden jmenovatel ale maj všecky Jockeho kapely společnej a tím je styl, kterej vám nekompromistně tepou přímo na solar. B11 nejsou vyjímkou a pro lepší orientaci bych to krom jmenovanejch kapel zjednodušil na mix mezi Dödsdömd a M:40. Ty hodně připomínaj hlavně afektovaný zpěvy, o který se v době vzniku týhle nahrávky dělili hned tři pánové. Kytary ostrý jak břitva sázej silný riffy, kterejma si vás podmaněj, bicí d-taktujou podle čítanky a všemu dodává na syrovosti ocelovej zvuk basy. Klasickej skandinávskej d-beat crust kolovrátek, hrubej a špinavej jako prase. Po poslechu tohodle EP si vyčistěte nehty! Body navíc jsou pak v zálibě v zombies, která se hodně promítla právě v demu „Levande Döda“ (viz videoklip, cheche) a taky za refrény, který jsou (hlavně v případě otvíracího a zavíracího válu) celkem výrazný, což u tohodle stylu taky nebejvá zrovna železným pravidlem a celky pak dost splývaj. Tady ne. Ostatně, dýlka EP tomu taky hraje do karet.

Booklet obsahuje texty v rodném jazyce plus vysvětlivky v angličtině. Placka je na fialovym průhlednym vinylu. Tohle je prostě klasika, buď to žereš všecko nebo tě to naprosto míjí. Ber nebo nech bejt. Jo a mimochodem, Jocke už v kapele zase není, hahah.

Tracklist:

1. Skentro 01:59

2. Allt at alla 01:49

3. Död by 01:21

4. Tomma jävla löften 02:27