Catholic Guilt – Futile Attempts

Typ: EP
Rok vydání: 2014
Label: Doomtown Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Catholic Guilt jsou z v podstatě nedalekého rakouského Grazu a pro mě patří k nejvýraznějším překvapením, vzešlým v daném hudebním ranku ze středoevropského prostoru za poslední roky.

Catholic Guilt za pomoci moderního zvuku oživují hardcore punk poloviny osmdesátých let a v ohlasech na jejich tvorbu se to hemží odkazy na Articles Of Faith či Poison Idea a nutno říci, že to sedí. Rychlá tempa kapela kombinuje se silně melodizujícím akcentem na kytarové postupy, mající v sobě hodně z ducha osmdesátkových kapel z amerického středozápadu či Chicaga. Zpěv si pak spíše pohrává s nihilistickým chraplákem ala zmínění portlandští těžkotonážníci. Přesně to všechno najdete na EP Futile Attempts, ovšem zde do výsledného celku kapela zdařile implementuje nepřehlédnutelný vliv klasického evropského hardcore, rezonující v sobě ohlasy na pradávné nahrávky Německé či Holandské provenience. Pro mě je přesně tohle vodou na mlýn mého hardcore punkového já, vzhledem k tomu, že to jsou věci, na kterých jsem vyrůstal, a dosud jsou pro mě top záležitostmi.  To vše tu dostanete zkomprimováno do šestice písní na sedmi palcích černého vinylu s absolutním tahem na branku a to není zrovna málo.

Catholic Guilt opět dokazují, že i střední Evropa může plodit skvělé ukázky hardcore punku, schopné člověka zvednout ze židle.

Tracklist:

1. Futile Attempts

2. Friend To None

3. Deranged

4. Field Duty

5. Man Of Straw

6. Wholesale Execution