Climax – No Time For Heroes EP

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: kooperace labelů
Délka: 09:10
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak už i Klajmeks (mě todle stejně furt nejde z huby, prostě Klymaks) se dočkali své vinylové nahrávky. Po nějakejch 10 letech fungování, ale v ten správnej čas. Kapela konečně vyzrála. Těžko soudit jestli je to množstvím uplynutý vody v řekách (bylo hodně záplav) nebo změnou sestavy, to asi vědí jen oni sami. Dost možná to tuší jenom Miki, dneska už jedinej původní člen. Tak snad to s Climax nedopadne jako s Demarche (vtipný je pomyšlení, že momentálně to v nich brousí právě náš Miki, někdy jsou kola osudu fakt zamotaný, hehe).

Do sestavy Climax se infiltrovali členové severočeských Assassins, jeden to teď mlátí do škopků a další stojí za mikrofonem a tahle změna je znát. Vášnivej milovník libereckejch nonstop-náleven Broumis dává celkovýmu soundu ten správnej voprsklej a spratkovitej šmrnc a umocňuje celkovej nasranej projev. Najmout ho do svejch řad byl rozhodně dobrej tah, protože to celý posouvá zas někam dál. Ale abysme ostatním nekřivdili, i na nich stojí zásluha tohodle obrození, takže pro kompletnost dodejme, že na basu brumlá Alan z Mea Culpa / K.Z.O. Připravte se tedy na přímočarou agresivní hardcore punkovou palbu a energickou jízdu od začátku do konce. Žádný zbytečný kudrlinky, prostě ass-kicking-attack, abych tak řek. Všemu podkuřuje i povedenej zvuk ze studia Stereo Mysterio, kde pokud mě paměť nešálí vznikalo třeba „Mondo“ od Lvmen. Byť lze postřehnout, že každá strana má trochu rozdílnej zvuk (první je čistší, druhá víc syrová), což je mi dodatečně vysvětleno tím, že vály „Falešná identita“ a „Cesta strachu“ byly nahrány o půl roku dřív. Jisté změny doznaly i texty, který měly v ranejch letech víc sociálně-kritickej a politickej ráz, u splitka s Lab Rats to bylo celý takový hledající-sama-sebe, až tak nějak rozpačitý, a v současnosti je jejich charakter spíš v osobnější rovině. Pro někoho zápor, pro někoho klad. Nechám na vás. Každopádně se nenechte zmást názvama válů, všechny texty jsou v češtině, na B straně pouze nasazeno anglickými refrény. Booklet je obsahuje všechny jak v mateřštině tak v angličtině (vzpomínám na kámošův výraz, když po koupení CD na koncertě maďarskejch Hanoi zjistil, že texty jsou tam jen v maďarštině …).

No, Mikimu sice při pomyšlení, že budu psát recku na jejich novou nahrávku, asi vstávaly hrůzou bodliny na hlavě, ale tentokrát je všecko v nejlepším pořádku heheh. Ne vážně, žádnej hudební milník se nekoná, ale o ten ani nestojíme. A pravdou je, že tohle je nejlepší matroš, co zatim Climax nahráli.

Vyšlo v mezinárodní kooperaci labelů z Česka, Francie, Španělska a Německa (Voltage, Emergency, Triste Bufon Anticompany, Ravachol Production, ad.) a seženete v distrech nebo na mejlu albipunx@seznam.cz.

Tracklist:

1. Falešná identita 02:29

2. Cesta strachu 01:43

3. Consume Then Die 02:07

4. Born In Prison 02:51