Dis-k47 / Besthöven – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2016
Label: ?
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Hm hm hm. Na Besthöven potažmo na Fofaa je už pár lidí z Evropy slušně řečeno nakrklejch vzhledem k jeho nekomunikaci, dodržování termínů s nahrávkama atp. Viz split LP s Herida Profunda, kde to nakonec dopadlo tak, že to bylo split LP s Hellbastard místo Besthöven. Takže se tenhle singl může považovat za takovej malej zázrak. Adrik měl zřejmě víc štěstí než všichni ostatní provozovatelé labelů a dister. Každopádně zanechme pomluv a pojďmě na tenhle do modra laděný split sedmipalec.

Jako první dávám tuzemský one-man projekt v podání Kraťase, kterého můžete znát také z působení v kapelách jako Midnatt Död, Disfunkce Mysli, Raw Reason nebo Human Fault. Dva vály v hrubém raw punk rytmu s kanálním zvukem (v tom dobrém slova smyslu!). První vál „Proč“ s textem o squatování a druhý s názvem „ZOH 2014“ s kritickým textem o smyslu pořádání olympiád.

Druhou stranu tedy jak již bylo řečeno okupuje brazilský one-man projekt Besthöven. Zvuk taky solidně prasáckej, ale vály kvalitativně jako celek poměrně o vagon horší než Kraťasovo Dis-k47. Celkem sem Fofao nasázel pět válů, ale tyhle bych si asi rozhodně za rámeček nedával. Možná se už dostavila únava materiálu …

Každopádně je tenhle singl zajímavej už jenom tím, že se na něm sešly dva raw punk one-man projekty. A to se kurva cení!

Tracklist:

1. Dis-k47 - Proč?

2. Dis-k47 - ZOH 2014

3. Besthöven - The Lights Of Absolut Nothing

4. Besthöven - A Neverending Nightmare

5. Besthöven - The Last Breathe

6. Besthöven - Ataque Aereo

7. Besthöven - Varsovia