Doom – s/t

Typ: EP
Rok vydání: 2011
Label: Black Cloud Records
Délka: 16:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

U nás zatím téměř nesehnatelný sedmipalec, který byl vydán pro US tour téhle znovuzrozené anglické crust legendy. Kdo viděl alespoň jeden ze dvou koncertů, které u nás odehráli (OEF 2010 nebo letošní Obscene Society), může potvrdit, že s tenhle reunion výjimečně povedl.

Čtyři vály, dva na každé straně. Tři uplně nové, jeden starší, ale znovu nahraný. Nahráno v březnu 2011. 1in12 studio. Singl otvírá vál Reasonable Force, ke kterýmu text napsal Wayne (RIP). Ultra dlouhý vál (přes 7 minut) s klasickým Doom zvukem. Špinavý, ale naprosto přesně zahraný britcore, tak jak si jej pamatujeme ze starších nahrávek. Opět husí kůže, mráz po zádech. Tohle je prostě klasika. Žádný cukrlátka, uhlazenosti, ale prasáckej punk zahranej týpkama hodně přes čtyřicet, se kterejma se život nesral. Měl jsem malinko strach jak to odeřve novej (novej – haha) zpěvák Denis. Přece jenom naživo toho měl ke konci vždycky dost a jeden z atributů Doom byl a je vždycky typickej zpěv (frázování atp). Musím konstatovat, že je to cajk. Líbí se mi a ke zvuku Doom bezbolestně zapadnul. Taky aby ne, sice je Denis „novej“ zpěvák, ale jinak předtím v Doom držel pádlo (na pár starších nahrávkách) a působil i v kultovní UK kapele Blood Sucking Freaks. Mno nicméně dost teorie. Druhým válem na straně A je Financial Group. Opět Doom klasika. Kousavej, řezavej song. B stranu otevírá vál Inffectual Goad. U toho jsem se malinko zarazil. Skladbou a „melodií“ to má hodně z nové vlny neo/emo crustu. Přirovnat by se to dalo možná k Tragedy. Takže vál od Tragedy zahranej Doom. Dobrej vtip. Každopádně se po krátkým úvodním zaváhání vrací vše zpět do starých kolejí. Pecka. Posledním válem je Open-Mind Surgery. Žádný experimenty. Sůl do rány. Agrese.

Myslím, že hodně lidí mělo obavy jak tohle dopadne. Jestli nezačnou na starý kolena blbnout atp. (mno ten první vál na béčku mi zůstává v paměti … ale nic ve zlým naopak). Já jsem spokojenej. Navýsost. Chci víc!

Tracklist:

1. Reasonable Force 07:15

2. Financial Group 03:46

3. Ineffectual Goad 04:11

4. Open-Mind Surgery 01:36