Evacuate – Endless War EP

Typ: EP
Rok vydání: 2010
Label: Voltage Records
Délka: 11:10
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Kde jsou ty časy, kdy bylo chaospunk kapel jako hub po dešti a jedna byla lepší než druhá, kdy kompilace typu Punx Unite vycházely jak na běžícím páse a člověk každou chvilku objevoval další a další výborný kapely tohodle střihu… Skončil Punkcore Records a skončila i zlatá éra těchto kapel. S tím se ale rozhodně nehodlá smířit brněnský kolektiv kolem Friday Night Kids, resp. Voltage shopu, potažmo Voltage Records, který se reinkarnoval právě z produkce Friday Night Kids, na kterým před časem vyšlo CD japoncům Hat Trickers. Tento label má na svědomí Kejkla Mado Pigo.

Mike Virus se nemůže zastavit, to muselo bejt jasný každýmu hned po zjištění informace, že Cheap Sex to balej. Tenhle hyperaktivní týpek nás asi v různejch kapelách a projektech bude bavit ještě hezkejch pár let. A právě jeho osobnost je tou nejlepší „reklamou“ pro tenhle singl. Další známou tváří v sestavě je pak Karlos z Lab Rats. Ani zbytek kapely netvoří žádný greenhorni a na výsledku je to znát, zahraný je to moc dobře.

Už podle zmíněných jmen je jasné, kterým směrem se Evacuate budou ubírat. Našlapanej tepající US hardcore punk, ne nepodobný právě Cheap Sex, The Unseen a podobným spolkům. Ne tolik syrový jako třeba The Virus (klasickej promo kec by zněl „Evacuate jsou vyzrálejší“, ale to by se zde vůbec nehodilo), Evacuate jsou mírně šmrnclejší tvorbou G.B.H. a podle vlastních slov i raným americkým HC. Do jisté míry je to způsobeno i tím, že Mike se zde snaží víc zpívat. Co se mi hodně líbí, je nazvučení celý nahrávky, pěkně hutný, dodává to tomu slušný grády.

Fakt, že Mikovým „oblíbeným“ a snad nikdy nevyčerpatelným tématem jsou válečné konflikty a věci s tím spojené, je známá věc, ani tady tomu není jinak. K němu už tohle prostě patří, stejně jako texty o osobní frustraci, pocitu odcizení a vnitřním boji s okolní společností.

Zmínku si zaslouží i grafický zpracování obalu, který je na výborný úrovni. Válečný motivy (+ fotky z koncertů), provedený jako pásma diapozitivů, vnitřní kapsa s fotkama kapel, obsahující texty, atd. Všecko je to udělaný moc pěkně, je fajn když si na tom někdo dá záležet, celkovým dojmu to jenom přidává.

Aktuální EP následuje jejich debutovému albu, které vyšlo počátkem loňského roku na Taang Records. Venku je tisíc kousků, z toho 300 je limit na barevném vinylu a bonusovou nášivkou Evacuate.  Následovat bude evropské turné, startující 1. října v Hradci Králové. Každopádně mám velkou radost, že je u nás novej label, zaměřenej tímto směrem, něco takového tu chybělo. Z dalších chystaných releasů: Destruct – „The New American Nightmare“ CD, Mad Pigs – „Who Will Bury The Last One“ CD/LP, Monster Squad – „Not For Them“ EP, nové album mexických Acidez, atd. Držím palce!

Tracklist:

1. Sick And Tired

2. Final Solution

3. Endless War

4. Sniper