Go Filth Go / Electric Funeral – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2011
Label: Phobia Records
Délka: 10:33
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Společné EP dvou kapel, které jsem dosud znal jenom podle názvu a kusých informací. Od Švédska tak nějak člověk víc předem co čekat, obzvlášť když se jedná o projekt profláklého hyperaktivisty Skitsylena, Řecko je přeci jen v tomdle směru trochu míň čitelný předem, ale co se týče Go Filth Go, brzo už bude všecko jinak. Nejen díky tomuhle splitku, ale i chystanému koncertu.

Soluň je sice tuze teplé a prosluněné místo, ale je všeobecně známo, že jižanský národy jsou horký hlavy. A když se vzhlídnou v japonskym d-beat hardcore, je to pekelná kombinace. Nojo nojó, nálepka kapely, která je totální poctou Disclose a podobnejm spolkům, je předchází. Nadšenecké ohlasy halekají, že i zpěv je hodně podobnej Kawakamimu. Zas bych to nepřeháněl, něco na tom určitě je, ale mě to zní spíš jako by byl Kawakami (budíž mu země lehká) přiklopenej kostelním zvonem a ještě ho u toho někdo škrtil. Ale vono to k tomu tak nějak patří, takže pro nesmlouvavý milovníky stylu to bude jistě přínos. Jinak to ale šlape hodně solidně, to se musí nechat. Špinavá d-beat noise / distort koule, nemilosrdně tepající a hrnoucí před sebou hory lebek (splnil jsem atributy popiskového klišé?). Jestli jste bezmeznými hltači daného japan stylu, připočtěte si hrstku euforie navíc. Každopádně naživo to bude slušnej masaker, o čemž se můžete přesvědčit 19. dubna v Praze, kde GFG vystoupí po boku stylově zpřízněné partičky Fear Of Extinction. Více informací o kapele najdeš v aktuálním rozhovoru zde.

Na pana vydavatele nutno prásknout, že si na vydání Electric Funeral brousil svůj tehdy ještě bolavej zoubek už po prvním demu, takže něco podobnýho bylo spíš jen otázkou času. Sice už se tady objevily na EF čtyři recenze, takže těžko psát něco novýho, ale shrňme si aspoň základní fakta: EF je one-man projekt Jockeho z Warvictims (Dödsdömd, Ambulance, Human Waste, Totalt Javla Morker, Uncle Charles, Desperat – má cenu pokračovat?), pro kterýho tohle není zas tak úplně nová zkušenost, protože už předtím měl jinej sólo projekt, nazvanej Sekten. Zůstaneme radši jen u kapel, některý lidi by svou hyperaktivitou mohl provokovat haha. Svět je plnej bláznů, ale některý jsou víc 🙂 Každopádně! Že to celý má na svědomí jen jedinej člověk těžko poznáte, popravdě, kdybych to nevěděl předem, ani bych nezačal uvažovat, že tohle není práce kompletní kapely. EF valí hrubej d-beat crust, oproti předchozí straně s čitelnějším zvukem. Stejnej základ, ale hlavně v první půlce je to tady míň noise a víc hc punk. Poslední vál už je čistej d-takt. Ne že by na tom záleželo, ale tahle strana mi sedne víc, už jen díky zpěvu, přeci jen mám rád když se zpívá (eh, le pardon, řve!) víc jak čtyři slova za minutu, ale proti gustu žádnej dišputát.

Parádní artwork má na svědomí řeckej kreslíř, na jehož blog můžete mrknout na http://admczeroseven.blogspot.com. Vypadá to jakoby se nechal trochu inspirovat tim chujem z Faunova labyrintu, ale třeba jsem taky úplně mimo. Připočti k tomu ještě chutnej tmavě modrej žíhanej vinyl, takže esi máte rádi disbeat jak řemen, japonskej a skandinávskej hardcore, šáhněte po tom. A neumažte se, je to špína.

Tracklist:

1. Go Filth Go - Noise Apocalypse 02:03

2. Go Filth Go - Human Extinction 01:12

3. Go Filth Go - Stench of Death 01:45

4. Electric Funeral - The Truth 01:47

5. Electric Funeral - Was is Hell 02:03

6. Electric Funeral - Shut Down 01:43