Human Power – Human Power?

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Blindead Productions
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak tohle mě tak trochu sestřelilo. Nahrávka, o které jsem dosud neměl žádnou větší povědomost, vznikla již v roce 2004 a servíruje luxusní výlet v čase do Japonska půle osmdesátých let. Za celým výtvorem stojí dvojice japonským hardcorem posedlých Angličanů, z nichž jedním je Mark Gardener, kterého zasvěcení mohou znát z působení ve Wankys, Sarcasm a především Extreme Noise Terror, ve kterých hrál v éře zásadního alba „Holocaust In Your Head“. Dostanete zde metal punk s naprosto uzemňující přehlídkou pro daný styl excelentních rifů a záhrobním zpěvem. K tomu čistý zvuk výrazné basy, skandované refrény a šlapající rychlá tempa. Sakra, co víc by si člověk u nahrávky tohoto typu ještě mohl přát.

Čtyři skladby, které jako by zapadaly do éry, kdy vydávali své desky klasici jako Gism, Ghoul, Execute, Gastunk nebo raní Lip Cream. Naprosto čítankový Japcore z dob, kdy ještě neexistovala škatulka „Burning Spirit“, ani nebyl o chrčení kuchyňského mixeru, vydávaném za muziku, ale byl to v zásadě bastard Discharge a Venom, došperkovaný prapodivně ujetým zpěvem.

Ovšem tento Japcore je made in UK a upřímně, ve výsledku je v nejednom aspektu lepší než mnoho současných kapel ze země vycházejícího slunce, především těch, co používají místo kytary nějaké prapodivné bzučení, ale to je do značné míry věc osobního vkusu. A nepopírám, že patřím k těm, kteří preferují evropské variace na japonská témata před částí toho, co se ke mně v poslední době ze země vycházejícího slunce dostává, samozřejmě nikoliv bez výhrad. Raději tedy nebudu generalizovat, aby nevyznělo divně, až se budu rozplývat třeba nad nějakou deskou Think Again, Vendetta nebo Forward :)). Ať je to jak chce, 7“ Human Power je výborný kousek vinylu!!

Tracklist:

1. Disgust

2. Black Liquid

3. Human Power

4. Open Book