Mad Pigs – Trust Yourself EP

Typ: EP
Rok vydání: 2007
Label: Muerte Negra Discos
Délka: 10:43
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tohle EP není sice zrovna novinka, ale dosud jste jej mohli sehnat pouze v USA, protože vyšlo na texaském Muerte Negra Discos a tady takřka nebylo k mání. Nyní je k sehnání v brněnském Voltage shopu, takže todle berte spíš jako takový avízo, že tenhle limitovanej a ručně číslovanej sedmipalec už je možnost sehnat i tady.

Co na něm najdete? Dva vály z debutového CD, tedy ještě se Skobem (ehm, dnes kytara v Tattooed Bastards…) za mikrofonem a dnešním zpěvákem Kejklou za bicíma. Druhou dvojici tvoří songy ze splitka s Reprehensibles, které vyšlo v USA v roce 2006, a které znáte z koncertů víc než  důvěrně. Představovat kapelu samotnou je dnes už nošení dříví do lesa, stručně řečeno ´82 street punk, ve starších věcech ještě hozenej víc do US chaospunkovýho střihu. Mix Discharge a Defiance? Možná tak trochu jo. Názvy i texty válů jsou sice napsaný anglicky, ale to je dáno lokací vydání, všecky jsou jinak v „původním znění“. Až na „Liar“, ale ta byla anglicky už od začátku, pokud se nemejlim. Potěší i průhlednej vinyl v barvě chcanek po Fantě 😉

Zkrátka jestli Mado Pigo už znáte (jakože jo), tak v případě tedle songů moc dobře víte, do čeho jdete. Jestli jste je ještě neslyšeli, toto EP je výbornej prostředník k seznámení. Tak jako tak, vedle šlápnout nemůžete, protože všecky vály jsou nadupaný energií, až mě to samotnýho trochu překvapilo. Že bych chlapce už tak dlouho neslyšel?

Tracklist:

1. Craps 01:49

2. Russian Roulette 03:08

3. Liar 02:06

4. Trust Yourself 03:40