Malcontent – s/t EP

Typ: EP
Rok vydání: 2016
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak nějak si zas říkám, kde by byla hromada rozjíždějících se švédskejch kapel, nebejt jistýho středočeskýho labelu, hehe. Lze to zřejmě brát jako „další z nekonečný plejády švédskejch hardcore/crust kapel u Phobia records, kdo se v tom už má orientovat?!“, ale pravdou zůstává, že snad s žádnym z tědle titulů nemůžete šlápnout vedle – jinými slovy, na nějakej slabší kousek z týdle stáje si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Malcontent jsou přejmenovaní Instant Section Eight a ačkoliv nevím co je k tomu vedlo, Malcontent je pro kapelu asi vhodnější název. Když jsme u toho, v překladu to znamená něco jako „nespokojenec“, což je v naprostém pořádku, protože bejt spokojenej a hrát v punkový kapele nejde dohromady! Když napíšu, že v sestavě se sešli pánové z Avskum, Dissekerad, Makabert Fynd nebo Kakafoni, tak už budete sami vědet, odkud vítr fouká a který okno otevřít, aby se dovnitř pustilo trochu toho severskýho průvanu!

Hned první skladba opět nahrává té stáji, protože k těm Fear Of Extinction to nemá zrovna na míle daleko, obzvlášť když to okořeníme kapelama jako Meanwhile. „Conclave of Connivers“ je střemhlavej d-kang útok a jestli je tahle skladba budoucností kapely, máme se ještě na co těšit. Prostřední vál se nese ve středně svižném d-beat tempu a jeho dívčí naechovaný zpěv tomu dává takovou decentně latino-punk atmosféru, docela si dovedu představit, že by byl nazpívanej španělsky. Text je zde tedy (narozdíl od zbytku) v rodném jazyce, když už jsme u toho. Závěrečná třetí pecka opět sešlapuje nohu na plynu a nálet je okořeněn dvěma doplňujícími se vokály. Síly jsou zde tedy dobře rozloženy, prostřední song tomu dává trochu odlišnou dynamiku a celek je šťavnatej od první do poslední minuty.

Tohle EP je buldozer. Pokud si vybavujete scénu z Jen počkej zajíci, kde silniční válec před sebou žene vlka, tak to je takovej pěknej, milej příměr k tomuhle sedmipalci. Pro upřesnění, tady je legenda: Malcontent – válec. Posluchač – vlk. Navíc obal EP se dá použít třeba jako podpisový arch na autogramiádě třeba pana Bartoše, Konvičky nebo Okamury, takže nic nepřijde vniveč.

V životě máme pár jistot. Jedna z nich je ta, že až nastane apokalypsa, planeta bude zničená na prach a přežívat bude pár jedinců někde hluboko pod zemí, můžete se vsadit, že Phobia records vydá další švédskou desku.

Tracklist:

1. Conclave of Connivers 03:07

2. Passivitet 01:26

3. Millennial Fucker 01:48