Nervous System – s/t

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Bad Hair Life Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Nervous System jsou jednou z mladých kapel, reprezentujících současný finský hardcore punk. Ten, v jejich provedení, vychází především z inspirací z Ameriky osmdesátých let a doby předtím, než metal začal ruinovat starý dobrý hardcore punk. Písničky jsou krátké, svižné, hlasité, ale také poctivě punkově spratkovské.

Songy jako „New Day“ nebo „Hate You“ budiž příkladem spojení zmíněných atributů. Takhle zahraný hardcore mě vždycky bavil, baví a asi ještě nějakou dobu bavit bude. Celým vyzněním, ve kterém se prolíná duch počátku osmdesátých let se současným „retro“ soundem, kapela hraje na stejnou strunu jako třeba američtí Direct Control či Government Warning, švédští Regulations, případně kanadští Career Suicide. Po úvodní super rychlé „Slabor Life“ se zbytek desky odehrává více méně ve středních tempech, v duchu prvopočátků hardcore punku a tato poloha evidentně kapele sedí, jak má a především dává vyniknout nejsilnějším zbraním těchto pánů a těmi jsou punková melodika a frackovitost. Závěrečná „Ruined Life“ je pak výtečnou stylovou tečkou za punkovým sedmipalcem na 45 otáček a jako by souzněla s nápisem na čepici týpka vyfoceného na přední straně obalu – „Skateboarding Ruined My Life„.

Jedno z velice příjemných překvapení letošního podzimu a další skvělá deska vydaná na Bad Hair Life Records, patřící k nejzajímavějším vydavatelstvím posledních let.

Tracklist:

1. Slabor Life

2. New Day

3. Hate You

4. Waste Of Time

5. Run To Hide

6. Ruined Life