Propaganda – Žízeň po životě

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Phobia Records
Délka: ?
Autor: buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Nejradši bych zvolal „další mladá domácí krev!“, ale záhy jsem schlazen zjištěním, že vono to hraje už od roku 2004 … fakt? No, ale co … další mladá domácí krev!

Mr. Phobia se mě už před x měsíci potichu (asi přes mejl) svěřoval, jak slyšel ňákou mladou kapelu Propaganda vodněkaď vod Sázavy, a že to byla fakt šupa, takže nemusíme dělat střih do současnosti, prostě není tim pádem zas takovým překvapením, že jejich debutová nahrávka (demo nepočítaje) vychází právě u Phobia Records. Začátek obstarává instrumentální intro, který mě vzdáleně připomíná zpomalenou verzi těch instrumentálních vybrnkávaček, kterejma to semtam odlehčovala Sepultura někdy v době „Roots“, ale to neni podstatný, podstatný je spíš to co přijde pak. Pak totiž, chlapci a děvčata, vypukne ta správná řež. První vál, crust punk palba s parádnim vyřvanym zpěvem, kterej tomu sedne jak prdel na hrnec. Jsem správně bojovně naladěn! Ne vážně, hned první vál je supr. Druhej výsyp dává spíš hardcore punk základy, ale pořád se to nese prakticky ve stejnym duchu, refrén vás nenechá na pochybách. Metalheads bacha, druhá strana je žďobet víc do metalu. Hned třetí vál s thrash výjezdama by se rozhodně neztratil na takovym splitku Stolen Lives / Rapsöd, jeho 2/3 na první poslech nejvíc vybočujou z tempa zbytku, ale na škodu to určitě není a ten následnej rozjezd má potenci řádně nakopat anály. Jo aby nedošlo k mejlce, třetim válem myslim song „Propast“, v bookletu vinylu je totiž druhej a třetí vál prohozenej. Závěrečnej vál zase zběsilost, panáčci do toho šlapou pěkně z vostra a tahle věc má největší melodiku v refrénu, ostatně kapela k němu nahrála i videoklip, čeknout ho můžete tady.

Celkově má deska výbornej zvuk (studio Davos), i basička si pěkně rochňá. Po čertu povedenej debutovej sedmipalec tohodle crust punk komanda, nejedná se o žádnou těžkotonážní drtičku kostí, tohle zní docela svěže. K sehnání je snad ve čtyřech barevnejch variacích – černej, červenej, šedej nebo zelenej vinyl. Za mě dobrý!

aktualizace: kvůli prohozeným songům byly vytištěny obaly nové, kdo má zájem o jejich výměnu, nechť kontaktuje pana vydavatele.

Tracklist:

1. Žízeň po životě

2. Pod maskou

3. Propast

4. Bijící srdce