Pulling Teeth / Shin To Shin – split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2010
Label: A389 Recordings
Délka: 05:32
Autor: Mao
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tenhle split je už trochu staršího data, ale znáte to, někdy to prostě chce trochu víc času, než se osud věcí naplní. Stalo se.

Každá kapela se tady prezentuje jedním zásekem. V případě Pulling Teeth se jedná o song jménem Grudge Holder, který najdete i na jejich posledním LP s trefným názvem Funerary. Trefným proto, že je zároveň i jejich labutí písní. Pokud jste ještě neměli tu čest, tak PT produkovali špinavej, metalovej hardcore se vzteklým, dávivým vokálem a vzletnými, rychloprstými sóly. Grudge Holder má všechny tyhle atributy a je tak  naprosto reprezentativní ukázkou, čeho tihle pánové byli schopni.

Ač byli Pulling Teeth mou hodně oblíbenou smečkou, tím pravým důvodem, proč se mi zrychlil tep a spustily sliny, když sem tenhle singl vytáh z krabice, byli Shin To Shin. Proč? Jednoduchý jak pecka do zubů. Kytara: Aaron Melnick aka Adouble (ex Integrity, In Cold Blood). Hned jak jehla dosedla na jejich stranu, bylo vymalováno. Na rudo. Brutální, rezonující riffy, démonickej řev, naprosto skvostný sólo a tak kurevskej tah na pekelnou bránu, že mi z toho kulky zalezly až do břicha. Jeden song je ale kurva málo. Chci víc a netrpělivě očekávám velkou desku.

P.S.: Jo, abych nezapoměl, obě kapely pějí o lásce, naději pro lidskou rasu a vzájemném porozumění a má to moc pěknej, tématickej,  kreslenej obal, plnej švábů (miluju hmyz a comicsy, ok?)

Tracklist:

1. Pulling Teeth - Grudgeholder 02:36

2. Shin To Shin - Extinction 02:56