Risposta / Defy – split EP + Smrt č.4

Typ: EP
Rok vydání: 2010
Label: Miruus Levyt Records
Délka: 10:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

To si takhle v sobotu dopoledne sedím u kompu, když přijde e-mail s infem od Miruuse, že právě vyšlo nové split EP Risposta / Defy, které jde ruku v ruce s novou Smrtí. Proběhne pár e-mailů a napůl zděšen si uvědomuju, že zrovna ten den hraje Risposta u nás v Poděbradech. A nabídka osobního vyzvednutí tiskárnou vonícího zinu a sedmipalce je na stole (monitoru).

Satanužel pouze vyzvednutí, protože z osobních důvodů nemůžu na koncertě pobejt delší dobu. Tímto se kapele i pořadateli omlouvám. Mno takže nedělní den je ve znamení poslechu nové nahrávky brněnskopřísnotické smečky a jejich kolegů ze Sao Paula a druhé strany a zároveň při poslechu listování si v novém čísle Smrti.

Risposta na vinyl hodila tři vály svého klasického crust core šmrnclého místama metalem. Samozřejmostí je ne moc optimistická lyrika a luxusní zvuk z Hellsound studia. Srozumitelný řev / zpěv tomu dodává punc originality. Druhou stranu okupující Defy z Brazílie servírujou hrubej crust core ve středním tempu se zahuštěným (ne špatným!) zvukem a místama tak hrubou valivostí až člověka napadají kapely jako Stormcrow nebo Sanctum. Na obalu najdeš texty v češtině a portugalštině a to od obou (!) kapel. Parádní práce.

Smrt číslo čtyři. Čtvercový formát (tak akorát pro zasunutí do igelitu se sedmipalcem), profi tisk, diy grafika a spousta ironického humoru a štiplavých poznámek tak jak to do Miruuse máme rádi. Uvnitř najdeš rozhovor s Kämäset Levyt Records, Luta Armada, reporty a „romantický“ fotoseriál. Sežeň si a uvidíš sám ..

Tracklist:

1. Risposta - Na okraji

2. Risposta - Lhostejní

3. Risposta - My a oni

4. Defy - Parem A Vivisseccao

5. Defy - Todos Iguais