Selvforakt – Merda EP

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Terröten Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Čtyřpísňové EP, které je produktem brazilsko-norské spolupráce, přináší poctivou porci záhrobního metalu, poháněného crust core s ponurou atmosférou. Písně jsou poháněny rytmikou ve středním tempu a rify, za které by se nemuseli stydět ani staří dobří Celtic Frost.  Tomuto hudebnímu podkladu dominuje křičený záhrobní zpěv, dvakrát podaný v norštině a dvakrát v portugalštině. V tom druhém případě zpěv poměrně výrazně pojetím i barvou evokuje Ratos De Porao.

Prapůvodním black metalem ovlivněný punk v té nejlepší podobě, kde nejsilněji působí pomalejší skladby, bazírující na výrazných kytarových rifech, které jsou ostatně hlavní devizou celé nahrávky. Deska v sobě parádně kloubí vlivy norského crustu s klasickým brazilským metalickým punkem a je tak, dá se říci, exemplárním příkladem toho, jak může působit mezinárodní projekt, do něhož se ideálně promítají vlivy specifického zvuku od sebe vzdálených lokálních hudebních scén. Musím v tomto případě říci, že u mě vítězí songy nazpívané v portugalštině. Jak druhý „M.B.“, tak „Politicos de Merda“ jsou výborné středně tempové crust punk kusy, poháněné výraznými rify a zpěv s onou charakteristickou brazilskou intonací tu celkové vyznění parádně umocňuje.

Deska, kterou stojí za to nepřehlédnut v těch hromadách černobílých obalů a nic neříkajících jmen (jejichž změť dnes většinou bez povšimnutí plní distro boxy).

Tracklist:

1. Egen

2. M.B.

3. Sanne Ansikt

4. Politicos de Merda