Selvhenter – To fingre i kudden, fire boffer i skrutten

Typ: EP
Rok vydání: 2009
Label: Bad Hair Life Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

S touhle mladou kapelou jsem se poprvé setkal, když jako první otevírali poslední Shit-Town festival a tam jsem si pořídil i jejich tehdy úplně nový první 7″. Po více než roce je tu kapela s následovníkem opět v podobě sedmipalce. Tentokrát na novém a dle vydavatelských plánů do budoucna více než zajímavém texaském labelu Bad Hair Life Records.

Selvhenter jsou z Dánska a poznáte to jen co jehla gramofonu vjede do drážek, od začátku do konce klasický hardcore punk z téhle země, která se v posledním desetiletí stala jedním z jeho center. Je to čtyřskladbová smršť, která odkazuje jak na klasické dánské kapely jako Enola Gay, Razor Blades či War of Destruction, tak i na tamní „novou vlnu“, a hlavně obecně na 80’s mezinárodní DIY hardcore punk scénu. Tahle nahrávka by skvěle zapadla třeba na legendární kompilaci „Welcome to 1984“. Oproti na počátku zmíněnému debutu je znát, že kapela prodělala slušný tvůrčí posun a především „Styr dit handicap“ a „Panserpunk“ jsou povedené chytlavé songy. Do rychlých temp tu tak trochu adolescentní a neurvalej vokál deklamuje své dánské texty a zkreslená kytara to dokresluje chaos punk riffy. Tak mě nějak neodbytně napadá vyřknout krátký a jasný popis, který o Selvhenter řekne víc než co jiného: „tohle je hardcore punk, volové!“.

Podtrženo sečteno, další víc než solidní dánská deska a zda v budoucnu skončí jako kultovní, to ukáže až čas, hahahahaha.

Tracklist:

1. Det har du sagt

2. Styr dit handicap

3. Panserpunk

4. Kokser ud