Skaven – s/t EP

Typ: EP
Rok vydání: 1996
Label: DIY
Délka: 15:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Praotcové stylu stench core – ještě než někdo tenhle název vymyslel, se na americké scéně v hlubokých 90.letech pohybovala kapela jménem Skaven.

Tohle je takovej malej výlet do historie. U nás totálně neznámá kapela, kterou ale vzývaj a na kterou se odkazujou dnešní stench core ikony alá Hellshock, Stormcrow, Sanctum a zástupy dalších, mě tímhle sedmipalcem totálně odvařila, že jsem se o ní začal zajímat trochu hloubějc. Ale satanužel jsem toho moc nikde nenašel, což je možná na jednu stranu dobře, protože o to víc si vážím toho mála, co se mi podařilo někde vypátrat a pořád můžu tuhle kapelu považovat za takovou raritku, malej zázrak.

Dvousongovej singl, po kterým sice můžeš začít pátrat, ale maximálně ho najdeš někde na eBay za absurdní pálky, nebo si ho můžeš stáhnout (můj případ). Vyšlo pouze 200 ks a kdo o něm věděl, mohl si jej koupit na jejich tour koncem let 90. „Flowers Of Flesh And Blood“ a „Severed“. Už jenom z názvů válu tohohle kusu asfaltu mrazí po celým těle, navíc když se oba songy do tebe zakousnou se syrovým zvukem a atmosférou let 80. alá Amebix (jak jinak) nebo třeba Axegrinder. Pomalá valivá hradba hluku s řezavým nakřáplým řevem, nikdo nepřežije. Rezavej hřebík zaraženej hluboko v tvým mozku, jsi při vědomí, cítíš bolest a pokoušíš se ho vyndat rukama ven. Jde to pomalu. Bolí to. Soundtrack ke konci světa. Smrt.

Jestli se chystáš googlit jako já, podaří se ti najít, že tahle smečka vypustila ještě do světa hrubě ceněné split LP s Dystopia a v nedávné době ještě split singl se Stormcrow, kdy si skoro všichni mysleli, že v případě Skaven jde o nějakou novou neznámou kapelu. Ha! Ha!

Tracklist:

1. Flowers Of Flesh And Blood

2. Severed