Stefan & The Problematics – In The City EP

Typ: EP
Rok vydání: 2009
Label: Ny Vag Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak tahle deska na sebe nechala čekat bezmála několik let, než konečně spatřila světlo světa v reálné podobě. Jak je ve Švédsku a zvláště v kapelách okolo NyVag Records zvykem, je to kapela složená ze členů jiných kapel, v tomto případě Stefan z Randy doprovázen partou pánů z Regulations. Nicméně nečekejte Randy nebo Regulations, ani jak by mohl naznačovat název titulního songu covery od The Jam. Stefan and the Problematix zní jako Misfits v době, kdy to ještě byla dobrá garáž punková kapela, tj. v období desek „Bullet“ či „Beware“. Žádnej trapnej horror punk, ale poctivá porce garážového rocku, který ve zpěvu i postupech opravdu občas velice evokuje rané období zmíněných kašparů z New Yorku. Ostatně to je také jediné období té kapely, které mělo nějaký smysl.

Ne desce najdeme 3 relativně krátké songy s výraznou melodikou, kde asi nejvíc vyčnívá titulní „In the city“, která se rozjede totálně ohraným, leč parádním popěvkem „You look so pretty, little girl“, tím se prostě nedá udělat chyba hahaha. První i druhý song jsou opravdu totální pocta počátkům Misfits, tahle inspirace z nahrávky ční prostě neodbytně. Závěrečná „S.S.D.D.“ je přeci jen trochu Randy, hlavně linkou zpěvu, ostatně jaké překvapení, když je to zpěvák z Randy, že? :))).

Podtrženo sečteno, další majstrštyk od NyVag Records, který by neměl chybět v kolekci desek nikoho, kdo má rád věci z tohoto labelu či dobrej punk obecně.

 

Tracklist:

1. In The City

2. Ghost Riders

3. S.S.D.D.