Streetcleaner – Mother Curse EP

Typ: EP
Rok vydání: 2009
Label: Give Praise Records
Délka: 08:00
Autor: slawaisthebastard
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Jak se zdá, tak v těchto dnech se s kapelami, které drtí tzv. power-violence, roztrhl pytel. Jak dlouho tato vlna bude trvat, uvidíme … vnitřně doufám, že už navždy, a že se kapely nebudou rozpadat hned po první nahrávce, kterou vydaj, a hned poté založí novou kapelu, kde bude napsáno ex atd. však to všichni znáte, ne? To se obecně týká všech kapel. Po kapelách jako Final Draft, Get Destroyed, Hatred Surge, Weekend Nachos, Nothing Is Over a mrtě dalších, je tady kapela, o které bych se rád zmínil. Ano, je to kapela Streetcleaner.

Tento 7″ obsahuje 8 tracků power-violence hardcore (z toho je jeden vál instrumentální), inspirovaný především power-violence kapelama z první vlny, nemusím jmenovat, že??? Co mě tady na tý nahrávce baví, je zvuk, jako celek a hlavně basa, která je celkem dominantní, a parádní. Nahrávka, ke které nemám osobně co dodat, je vzteklá, nasraná, po textový stránce je to též nasraný. Texty stručný, ale výstižný, netřeba psát tisíce slov, když jich stačí třeba 30, že? Má favoritní skladba se nazývá „The end“: „One day we´ll all die / a blast of light blinding the eyes / the fate and destruction of all mankind / nowhere to run / nowhere to hide…“. Vše!

Obal černobílej, ale pěknej. Na přední straně tipuju, že je foto po nějakém zemětřesení lehčí škály Richterovy stupnice. Fotka pořízená asi o pár desítek let zpět. Vnitřňák obsahuje texty + fotky kapely + děkovačku. Zpěvák má na sobě triko Plutocracy, za což má u mě velký plus. Shrnuto potrženo – fajn počin. Stopáž desky je asi okolo 7 – 8 minut. To je jen tip, fakt nemám ve zvyku stopovat desky. Jinak tato fošna je jeden z dalších počinů Give Praise records, labelu který vydává parádní záležitosti, takže checkujte.

Tracklist:

1. Mind Control

2. Spotlight

3. Shield

4. Vice Grip Pt. 1

5. The End

6. Scotch Knight

7. Dead Skin

8. Mother Curse