Thurneman – s/t

Typ: EP
Rok vydání: 2008
Label: D.M.C. Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

První, co mě zaujalo, byl ručně slepenej obal na super papíře, tak jako rané počiny Dischord Records, žádná strojová výroba. Na těhle aspektech vydávání singlů ulítávám. Je to prostě formát, kde si skoro všechno můžete udělat sami s naprosto minimálními náklady co se týče peněz a přitom parádně, krom samotné desky samozřejmě.

Takže po pastvě očí přišly na řadu uši a ani v tomto ohledu nepřišlo zklamání. Thurneman jsou jednoduše řečeno hardcore punk, oh jaké to překvapení 🙂 Je tu 8 krátkých a rychlých písniček s melodickým vokálem ve švédštině, v nichž se dají najít odkazy jak na staré skandinávské kapely jako Asta Kask, Huvudtvätt či Kafka Prosess, tak i na americké kapely  Husker Du či Articles of faith. Celé je to ideální kombinace rychlosti, melodiky a kytar, které se nebojí akustických pasáží, vše provedeno s 80‘s hardcore punk nábojem, což je garance mému sluchu lahodícího výsledku.

Naprosto luxusní debut a další ukázka toho, že Švédsko je bezkonkurenčně hlavní zemí evropského hardcore punku, tenhle post je zdá se neotřesitelný. Navíc je to i první počin nového labelu D.M.C. Records, kterej vzal věci opravdu za správný konec, alespoň z mého úhlu pohledu. V tenhle moment už mají Thurneman druhý singl na spadnutí a co jsem z něj mohl slyšet, zní ještě lépe.

 

Tracklist:

1. Portfölj

2. SVT

3. Trött

4. Bankrobbery

5. Erik

6. 1985

7. Pictures

8. First Time