Tomorrow´s Hell – self-titled EP

Typ: EP
Rok vydání: 2009
Label: Phobia Records
Délka: 14:33
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak jsem se já ostuda k Tomorrow´s Hell konečně dostal, snad mi všichni krkavci odpustí, že až teď. V mém případě kapelu předcházela její pověst, ale až doposud jsem osobně neměl tu čest. A jak už to bývá, z toho jednostrannýho poznání jsem byl přeci jenom trochu nervózní – na proklamace přece jenom většinou příliš nedám.

Pouštim desku a intro v podobě zvonů a zvuků hromů a bouřky se mě snaží uvést do té „správné“ nálady – ha, na to vám neskočim, holomci. Následuje kytara, zásek a už to valí, tentokrát bouře v podobě hudební smrště. Syrovej temnej crust s ženskym vokálem, kterej řeže jak žiletka v krku – záhrobní, se tomu řiká. No dobře, máte mě. Těch vlivů, který se v tvorbě TH odrážej, bychom mohli jmenovat celkem hodně, ale asi by v tom pak byl zbytečnej guláš, takže snad stačí napsat, že kapela to nejvýraznějc mete ve stylu Bombraid / Warcollapse. Nicméně náladou a atmosférou se přibližujou dalším kapelám z Moravy, samozřejmě mám na mysli třeba Rispostu nebo Festu Desperato. Když jsme u tý nálady a ponurý tíživý atmosféry, tak to je právě jedna z věcí, na který tahle kapela staví. Tohle a energie, šťáva a drajv, na to se zde klade větší důraz než na vtíravý melodie. Takřka nezbytností jsou pak dvě kytary, kdy jedna drtí klasický valivý riffy a druhá šťaví atmosféru těma pověstnejma „skandi“ vyhrávkama. Rychlý pasáže občas oživí mezihra ve středním tempu, vždycky položená v pravou chvíli.

V bookletu najdete texty a vysvětlivky, který jsou v některých případech naprosto na místě, protože text pak díky nim dostává zas trochu jinej rozměr, protože některý texty jsou psaný spíš takovou abstraktnější formou, která pak díky tomu chytne ostrý obrysy. Uvnitř jsou přiloženy i překlady do angličtiny, což není rozhodně na škodu a podle mýho by to mohlo dělat víc domácích kapel. EP vyšlo opět za spolupráce Phobia Records s Hardcore Attack a první press čítá 500ks. Limitovaná edice je pak obohacená o spešl přebal a placku.

A ortel? Debutovej matroš od TH se povedl. Nečekejte žádnej hudební převrat, ale o ten tady vlastně ani nejde a příznivcům daného stylu TH nakopou řiť tak jako tak. TH nehledaj žádný složitosti, prostě to švihaj rázně vpřed, což ve spojení se zkušenostma jednotlivejch členů (hrajou tady lidi z Mass Genocide Process, Idioti nové doby, Rumburak a Pripyat) dává jednoznačnej výsledek – další kvalitní crustová nahrávka na domácí scéně.

 

K sehnání v e-shopu Phobia Records.

 

Tracklist:

1. Kladivo času

2. Vzestup a pád

3. Poslední křeč

4. Strach